У Києві відбувся концерт у пам’ять про Василя Сліпака (ВІДЕО)

uatv
21.12.2018
Скрін із відео

Василь Сліпак – Герой України, який загинув у червні 2016-го від снайперської кулі на Донбасі.

19 років всесвітньовідомий оперний співак Василь Сліпак жив у Парижі. Під час Революції Гідності повернувся в Україну. Спочатку був волонтером. Коли почалася війна, вирушив на Донбас. На передовій отримав позивний “Міф” – скорочено від Мефістофеля, якого співав в опері. На пам’ятний концерт у Національній музичній академії зібралися співаки з Франції, Польщі, України. Акомпанував Національний президентський оркестр.

З різних куточків світу з’їхалися його друзі та шанувальники його творчості. Зі Львова на концерт приїхав композитор Олександр Козиренко. Він – один із тих, хто оцінив і відкрив талант Сліпака. Вперше композитор почув вокал Василя у коридорі Львівської консерваторії. І відразу зрозумів, що це і є той виконавець, якого він шукав.

Цей дар оцінили не тільки в Україні. 19 років Василь прожив за кордоном. Він був солістом паризької Національної опери.

20 грудня Василеві Сліпаку минуло б 44 роки. У цей день на сцені лунали його улюблені твори.

“Він любив світ, любив людей, і віддавав цю любов до кінця. Таким він залишився навіть для тих, хто його мало знав. З військовими побратимами чи просто друзями – адже це особлива риса Василя. Напевно, з цією рисою він завжди перемагав. На жаль, у своєму останньому смертельному бою він не переміг, але Україна переможе точно”, – розповідає його двоюрідний брат Володимир Омелян.

Василь Сліпак був активним учасником проукраїнського руху в Парижі. Він брав участь в акціях на підтримку країни і збирав допомогу. Спочатку для Майдану, потім – для АТО. Він не міг залишатися осторонь.

Зупинити Василя Сліпака змогла тільки ворожа куля. Наприкінці червня 2016 року за селищем Луганським, рано-вранці, соліст Паризької національної опери прийняв бій. Він виявився останнім для “Міфа”. Уже після смерті Сліпака нагородили званням Героя України.

Джерело UATV
дата 21.12.2018
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV