Коронавірус в окупованому Криму: Меджліс звернувся до місій ОБСЄ та ООН

uatv
26.10.2020
Фото КримЅОЅ

В окупованому Криму складається катастрофічна епідеміологічна ситуація, викликана високими темпами поширення пандемії і захворюваністю на COVID-19. Меджліс кримськотатарського народу закликає Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні та Моніторингову місію ООН з прав людини відвідати півострів.

Про це йдеться у заяві організації, інформує UATV.

Як зазначається, кількість щоденних випадків захворюваності на території окупованого Криму перевищила рівень, який може бути забезпечений можливостями медичних установ і наявного персоналу лікарів. Внаслідок цього багатьом пацієнтам, хворим на коронавірус у важкій формі, відмовляють у госпіталізації.

“Російська окупаційна влада Криму приховує від громадськості і міжнародних організацій об’єктивну картину захворюваності та смертності внаслідок COVID-19. Медичному персоналу лікарень суворо наказано вказувати в документах померлих причиною смерті одну з супутніх хворіб пацієнта без вказівки на COVID-19. Засекречена інформація про епідеміологічну ситуацію в місцях позбавлення волі і про стан здоров’я незаконно утримуваних в них кримських політв’язнів“, – йдеться в заяві.

Читайте також: “Кримська платформа” стане одним із кроків із деокупації Криму, – політолог (ВІДЕО)

Окрім цього, в медичних і аптечних установах окупованого Криму відзначається постійний брак найбільш затребуваних ліків та медпрепаратів, необхідних для лікування від COVID-19.

Президія Меджлісу закликає спостерігачів перевірити ситуацію з дотриманням прав людини на півострові.

Також Меджліс закликає Всесвітню організацію охорони здоров’я та Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у взаємодії з урядом України вжити невідкладних заходів щодо надання жителям окупованого Криму якісного медичного обслуговування в умовах пандемії.

Раніше повідомлялося, що, окрім коронавірусу, в окупованому Криму наразі є ще одна проблема – засуха. І вона лякає навіть більше, ніж COVID-19. 

Джерело UATV
дата 26.10.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×