Аудіогід українською мовою з’явився в Музеї історії мистецтв у Відні

uatv
16.09.2020
Фото ОП

Під час офіційного візиту до Австрії президент та перша леді України Володимир та Олена Зеленські взяли участь в урочистій презентації україномовного аудіогіда в Музеї історії мистецтв у Відні. На події також була присутня перша леді Австрії Доріс Шмідауер.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Офіс президента.

Як зазначається, аудіогід українською для віденського Музею історії мистецтв було створено в межах ініціативи Олени Зеленської з поширення української мови у світі, зокрема – в найбільш знакових культурних та історичних місцях. Це вже другий україномовний аудіогід, упроваджений в австрійських музеях у межах проєкту дружини президента України, – на початку червня 2020 року українською також “заговорила” віденська галерея Альбертіна.

“Віденський Музей історії мистецтв – один із найбільших світових храмів мистецтва. Щороку його відвідують мільйони туристів, серед яких – тисячі українських туристів. Я дуже радий, що вперше українська мова звучатиме в цьому музеї. І впевнений, що це збільшить цікавість українців до світового мистецтва. Хоча багато українців знають і англійську”, – наголосив Володимир Зеленський.

Як наголосила Олена Зеленська, це робиться не лише для українських туристів.

“Ми не забуваємо й про тих українців, які постійно або тимчасово живуть в інших країнах. Тому ми мріємо, щоб такі аудіогіди були не тільки у Відні, а ще в Італії, Іспанії, Америці, в Канаді – всюди, де живуть українці, які хочуть долучатися до світового мистецтва саме українською мовою”, – додала дружина президента.

Нагадаємо, що торік у стамбульському музеї презентували аудіогід українською мовою.

Ще раніше аудіогід з’явився в Соборі святої Софії в Стамбулі.

Джерело UATV
дата 16.09.2020
категорії Культура
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×