У німецькому музеї показали мозок Альберта Ейнштейна

Фото DW

В музеї природознавства у Мюнстері виставили як експонат частину мозку відомого фізика Альберта Ейнштейна. Після смерті лауреата Нобелівської премії американський патологоанатом Томас Гарві зберіг мозок науковця, розрізавши його на багато блоків, з метою пояснити феномен геніальності.

Про це повідомляє DW.

У музеї понад 750 експонатів, частина з них є інтерактивними, вони ілюструють анатомічну багатогранність і функціональну ефективність мозку. Загалом на виставці представлено понад 70 зразків мозку – як тварин, так і людини.

Проте найбільшу цікавість у відвідувачів викликав мозок Альберта Ейнштейна. Зрізи мозку відомого фізика на виставку в Мюнстер привезли з Музею медичної історії Мюттера (Філадельфія, США).

Навколо мозку науковця розклали ще багато зразків мізків найрізноманітніших тварин: від мініатюрного мозку кажана – до мозку слона вагою понад чотири кілограми. Автори виставки таким чином хотіли, аби відвідувачі наочно побачили, чи відрізняється мозок тварини і людини, та звичайної людини і генія.

У залі, присвяченій функції контролю мозку над поведінкою, можна побачити реалістичну і  збільшену копію мурахи. Її мозок атакував паразитичний грибок, який повністю взяв під контроль бідолашну комаху, щоб забезпечити своє власне виживання.

Прямий ефір