Ми закликаємо Володимира Путіна звільнити заручників до інавгурації, – Ірина Геращенко

Наразі понад 60 українців та кримських татар утримуються у в'язницях в Росії

uatv
25.04.2018

Фото Укрінформ-UATV

Україна закликає Росію звільнити “бранців Кремля” до інавгурації Володимира Путіна або до Чемпіонату світу з футболу.

Про це розповіла народний депутат України, член делегації України в ПАРЄ Ірина Геращенко, передає Укрінформ.

“Ми закликаємо Російську Федерацію, президента Путіна звільнити бранців. Можна зробити це до інавгурації президента Путіна (7 травня, – прим. UATV), до Чемпіонату світу з футболу (з 14 червня до 15 липня, – прим. UATV). Зробити жест гуманізму, доброї волі для того, щоб люди, яких незаконно утримують, були вдома й на свободі”, – сказала Ірина Геращенко.

Вона нагадала, що наразі понад 60 українців та кримських татар утримуються у в’язницях в Росії, до багатьох із них не допускають адвокатів, консулів. У свою чергу, Україна готова передати 23 росіян, засуджених за злочини проти суверенітету та територіальної цілісності України.

Вона також зазначила, що дуже важка ситуація склалася з кримчанами – Сенцовим і Кольченком, “оскільки російська влада їх оголосила російськими громадянами через насильницьку паспортизацію”, тому до них не допускають українських консулів.

Нагадаємо, після засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко повідомила, що у питанні звільнення українських заручників поки що немає прогресу.

Джерело Укрінформ
дата 25.04.2018
категорії Політика
поділитися
Топ новин на UA|TV