Українському фермерові вдалося організувати замкнутий цикл виробництва перепелиного м’яса (ВІДЕО)

"Хочу створити дитяче харчування на основі корисного продукту", – розповідає Микола Кузьменко у проекті "Моя земля"

uatv
23.11.2018

Фото UATV

“До своєї землі я ставлюся як до найріднішої людини, тобто, уважно придивляюсь, прислухаюсь, намагаюся задовольнити будь-які забаганки. Що ти землі даси, те вона тобі поверне”, – починає розповідати герой програми, Микола Кузьменко, про справу всього свого життя .

Він – український фермер, якому не тільки вдається успішно займатися сільським господарством, а й створювати щось своє.

“Коли землю виділили – це було щастя, тому що я дуже довго цього чекав. І коли посіяв перше зерно, зібрав перший урожай – це були хвилини такого щастя, такої ейфорії!”, – каже наш герой.

Адже земля – ​​це головне багатство.

В Україні налічується понад 500 підприємств, котрі спеціалізуються на вирощуванні перепелів. Із них 10 підприємств вирощують по 100-150 тисяч птахів на рік. За цей же час в Україні виробляється близько 600 млн перепелиних яєць.

Фермер Микола Кузьменко почав розводити перепелів близько 20 років тому.

“Коли починав, я побачив, що є великий попит, але немає пропозиції на ринку даного продукту. Крім того, це дуже корисно”, – ділиться спогадами пан Микола.

Перепілка – дуже цікава птиця за своїми характеристиками. Її м’ясо містить концентрацію вітамінів і мікроелементів у п’ять разів більше, ніж куряче яйце.

“На сьогодні це м’ясо найлегше та найкорисніше для дітей”, – розповідає дієтолог Юлія Сурай.

Птахи Миколи Кузьменка отримують чисте органічне просо, яке наш герой сам вирощує.

Наша кінцева мета – перейти на стовідсоткове вирощування зернових на своїх полях, і отримувати урожай не за рахунок мінеральних добрив, а за рахунок органіки, яку дають перепели. Таке добриво покращує родючість землі.

Також Миколі Кузьменкові вдалося розробити біогазову установку, яка вже чотири роки поспіль забезпечує добривом і біогазом фермерське господарство.

Щойно наш фермер запустив свою біогазову установку, до нього почали приїжджати вчені з Європи й Америки, щоб побачити, як переробляється пташиний послід на енергію.

Так українському фермерові вдалося створити замкнений цикл виробництва: поле, птиця й переробка відходів для удобрення землі.

“У мене є мрія – створити дитяче харчування на основі перепелиного м’яса”, – ділиться планами на майбутнє наш герой.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 23.11.2018
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×