Україна – одна з головних тем: експерт пояснив важливість лондонського саміту НАТО (ВІДЕО)

uatv
30.11.2019
Скрін UATV 

3-4 грудня в Лондоні відбудеться саміт, присвячений 70-річчю від дня створення Альянсу. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна і, зокрема, Донбас будуть одними з його головних тем. Детальніше про це в студії UATV розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко візьме участь у конференції NATO Engages, яка триватиме паралельно із зустріччю лідерів Альянсу в Лондоні 3 грудня.

“Це правильне рішення Пристайко, оскільки наш партнер, який також знаходиться на шляху до НАТО – Грузія – буде представлена ​​на рівні міністра закордонних справ. На подібних заходах Україна завжди була представлена ​​на найвищому рівні”, – сказав Мусієнко.

Він звернув увагу, що на конференціях буде обговорюватися питання безпеки Центральної Європи, і це стосується безпосередньо України.

Мусієнко вважає, що відсутність України на саміті було б сприйнято як сигнал того, що напередодні Нормандської зустрічі Київ робить кроки для зближення з Росією.

“Ми маємо дотримуватися Конституції, де записано, що стратегічною метою зовнішньої політики є вступ до НАТО”, – акцентував експерт.

Також Олександр Мусієнко торкнувся аспектів співпраці України з Альянсом та його окремими членами. Він зазначив, що після незаконної анексії Криму збільшилася кількість відвідувань військових кораблів НАТО акваторії Чорного моря.

“Відчувши загрозу для всього регіону, Альянс почав діяти, і окремі країни, такі як США, Німеччина, Велика Британія, Нідерланди почали відправляти свої військові судна. Це вкрай важливий крок. Ми постійно отримуємо інформацію і від командування ВМС України, і від аналітиків, і від наших міжнародних партнерів, що РФ посилює свою присутність в Чорноморському регіоні”, – сказав експерт.

За його словами, чим частіше кораблі НАТО будуть заходити в Чорне море, тим більше це гарантує свободу судноплавства в цьому регіоні, зокрема і для України.

Телеверсію інтерв’ю з Олександром Мусієнко дивіться в програмі “Лицом к лицу” 2 грудня о 15:00 на телеканалі UATV.

Джерело UATV
дата 30.11.2019
категорії Україна - НАТО
поділитися

Топ новин на UA|TV