Україна доставлятиме воду в Крим лише після деокупації, – Мінреінтеграції

uatv
09.09.2020
Фото Мінреінтеграції

Воду через Північно-Кримський канал відправлять до Криму лише після того, як півострів буде деокуповано.

Про це заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ігор Яременко, інформує пресслужба відомства.

“Після того, як кримський півострів буде деокупований, Україна буде рада подати туди воду”, – сказав Яременко під час огляду дамби на Північно-Кримському каналі поблизу КПВВ “Каланчак”.

За його словами, наукові дослідження підтверджують, що питної води для потреб населення окупованого півострова більш ніж достатньо, якби ця вода не використовувалася на військові потреби Росії в Криму. 

Яременко пояснив, що окупанти де-факто забирають воду у простих людей і віддають її на потреби власної мілітаристської машини.

“Росіяни серйозно мілітаризували півострів, насичуючи його зброєю, живою силою, будуючи нові військові потужності на півострові і подаючи воду в першу чергу на ці об’єкти. Звичайно, найпростіше пояснити людям, що це Україна перекрила вам воду і не надає. Саме цим країна-агресор і маніпулює. Якби воду не витрачали на військові потреби окупантів, мирному населенню її більше, ніж вистачало б”, – зауважив замміністра.

Він нагадав, що до моменту окупації Кримського півострова, там не було проблем з питною водою навіть за умов посухи. 

Яременко наголосив, що відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, Росія, як країна-окупант, має нести відповідальність за неналежне забезпечення водою місцевих жителів.

Читайте такожОкупаційна влада посилила потужності аеропорту Сімферополя, – Барієв

Нагадаємо, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял заявив, що без роботи Північно-Кримського каналу проблему водопостачання в Криму не вирішити.

Джерело UATV
дата 09.09.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×