Звинувачення у дезертирстві, в’язниця чи смерть: як складаються долі росіян, мобілізованих на війну проти України (ВІДЕО)

Частичная мобилизация в РФ. Фото: lrt.lt

Російський президент Володимир Путін готується до другої хвилі мобілізації, але не може заплатити вже мобілізованим росіянам, повідомляють в американському Інституті вивчення війни. Стан російської економіки не дозволяє своєчасно забезпечити вже мобілізованих громадян обіцяними виплатами та необхідним спорядженням, інформує FREEДОМ.

Рахунок загиблих новобранців іде на сотні на полях бою в Україні. Так, російські командири на Луганському напрямку кинули підрозділ із мобілізованих на лінії зіткнення з українською армією. До того ж без необхідного спорядження та зброї.

Родичі мобілізованих із Воронезької області зібралися біля будівлі міської прокуратури та звернулися до губернатора із закликом допомогти військовим.

“Суть конкретно нашого звернення: допоможіть нам визволити наших мобілізованих бійців і прибрати їх із першої лінії, з передової”, просять родичі росіян.

Відправлення на фронт без належного екіпірування, зброї та підготовки для мобілізованих росіян не новина.

Так, новобранці 252-го мотострілецького полку, залишившись на Луганщині без зв’язку та командирів, вирішили самостійно відступати до українсько-російського кордону. Виявилося, що командування їх просто загубило: за документами, мобілізовані досі проходять підготовку у військовій частині Росії. Тепер тим, хто відступив, загрожує звинувачення в дезертирстві.

У схожій ситуації опинились і мобілізовані з Томська. На Луганщині вони також потрапили під мінометний обстріл і змушені були відступати. Вже понад 2 тижні вони ховаються в лісах. Родичі звернулися до депутата Держдуми від Томської області Тетяни Соломатіної з проханням про допомогу, але та їм відповіла, що “офіцери відмовляються працювати з дезертирами”.

Тих, хто відмовляється повертатися на передову, але не ховається, росіяни утримують у в’язницях. Наприклад, на території колишньої колонії в Перевальську Луганської області відмовників у складі мобілізованих утримували в нелюдських умовах.

У подібних умовах перебувають мобілізовані й на навчально-тренувальних полігонах. Невдоволені іржавими автоматами, нестачею води, їжі та дров для опалення мобілізовані в Казані вийшли на протест. До учасників протесту вийшов полковник. Мобілізовані попросили його прояснити ситуацію. Пізніше офіцер був змушений піти під свист та скандування образ.

Читайте також: ПВК “Вагнер” перебуває поза законом навіть у Росії, а Пригожин може бути воєнним злочинцем, — юрист

Прямий ефір