“Зверніть увагу на Балкани”: Зеленський попередив про можливу кризу, яку здатна спровокувати РФ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

В України є дані, що Росія може розпалити нову війну на Балканах. Про можливі плани Росії заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками африканських ЗМІ, повідомляє FREEДОМ.

Так, за словами Зеленського, Росія та її союзник Іран стоять за подіями в Ізраїлі, на який на початку жовтня напав ХАМАС. Тепер український президент попереджає, що незабаром може бути новий виклик.

“Зверніть увагу на Балкани. Повірте, ми отримуємо інформацію. У Росії довгий план. Близький Схід, друге відволікання буде Балкани. Принаймні якщо партнери зараз нічого не зроблять, то буде знову такий вибух, і знову не нова якась історія. У їхніх стосунках криза і вона давно. Тому Росія буде вкладатися для того, щоб одна балканська країна сьогодні воювала з іншою”, — сказав Зеленський.

Оцінку Зеленського про російську загрозу на Західних Балканах розділив і Європейський Союз. У Єврокомісії заявили, що їм відомо про загрозу РФ для держав Західних Балкан, про яку попередив президент України.

“Уже деякий час ми говоримо про те, що Росія намагається здійснювати свій шкідливий вплив, зокрема, і на території Західних Балкан. Так, це занепокоєння, яке ми поділяємо. Ми солідарні в цьому питанні з українським президентом. Ми знаємо, що Росія робить усе, що вона може, щоб посіяти невдоволення, політичну нестабільність, іноземне втручання, маніпуляції інформацією. Саме тому ми посилюємо нашу співпрацю і підтримку з нашими партнерами на Західних Балканах”, — сказав представник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано.

До країн Балканського півострова входять:

 • Албанія;
 • Болгарія;
 • Боснія і Герцоговина;
 • Греція;
 • Косово;
 • Сербія;
 • Північна Македонія;
 • Румунія;
 • Словенія;
 • Туреччина;
 • Хорватія;
 • Чорногорія.

Український військовий експерт Олександр Коваленко також підтверджує, що подібна загроза з боку Росії дійсно існує.

“Звичайно ж Росія може розпалити на Балканах таке багаття. На жаль, воно буде відповідним чином впливати й на реакцію міжнародних партнерів України та Європи. Так, періодично ми можемо бачити такі провокації, і якщо Росія надумає підлити олії у вогонь, щоб відвернути увагу, вона цілком може реалізувати таку операцію”, — упевнений Коваленко.

І в списку проблемних сьогодні — Сербія.

“Проблеми її полягають у тому, що це найбільш розгалужене місце російських спецслужб. А в основному там оперує Головне розвідувальне управління (ГРУ). Саме ГРУ оперує всіма операціями на Балканах і країнах по сусідству з ними”, — додав Коваленко.

За його словами, російська військова розвідка тісно контактує з місцевими мафіозними кланами. І знає для чого це робить.

“Це дозволяє їм дестабілізувати північний регіон Косова. І так, у сукупності з проросійськими настроями в самій Сербії, інформаційною політикою, присутністю в політичному середовищі проросійських настроїв і можливістю впливати в Косово, Росія може розпалити нове на Балканах багаття”, — наголосив Коваленко.

“Таких кроків у Росії дуже багато. Такі спалахи й такі війни можуть бути на будь-якому континенті, в будь-якій частині світу”, — резюмував Зеленський.

Читайте також: Ми показали світу, що Україна продовжує гарантувати глобальну продовольчу безпеку, — Зеленський на зустрічі з представниками африканських ЗМІ

Прямий ефір