ЗСУ використовують програмні продукти для ведення бойових дій і в Україні ця сфера активно розвивається — деталі від Яковенка

Валерій Яковенко. Фото: mind.ua

Збройні сили України активно використовують різне програмне забезпечення для розв’язання завдань на полі бою, в тилу, а також при побудові аналітики. Ця сфера активно розвивається. Про це сьогодні, 6 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів співзасновник DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.

“У ЗСУ є кілька програмних продуктів, які використовуються для того, щоб солдати на місці були поінформовані про ситуації, які відбуваються безпосередньо поруч із ними. Таких систем багато. Є окрема система для інформування щодо ситуації та знаходження певних об’єктів поруч із собою. Є окремо системи, які працюють з аналізом. В Україні з цим дуже добре”, — розповів він.

У війні Росії проти України активно використовують різні види дронів як ЗСУ, так і сили противника. Дрони є інструментами для вирішення безлічі завдань — від отримання інформації до нанесення ураження.

“Основне і перше завдання дронів — це отримання інформації. По суті, це вікно для всіх тих систем, які можуть аналізувати інформацію. Україна побудувала всі свої можливості, коли дрони з використанням супутникових терміналів, яких немає в окупантів, транслюють усю інформацію на об’єкт для того, щоб Генштаб мав оперативно усю інформацію і міг правильно ухвалювати свої рішення. І дрони є інструментом для того, щоб виконувати ті чи інші дії”, — наголосив експерт.

В Україні активно розвивається робототехніка із застосуванням штучного інтелекту.

“Коли ми говоримо про еволюцію розвитку робототехніки, то ті дрони, які зараз використовуються, передбачають їхнє використання в умовах тотального придушення систем навігації, без управління системами автономного визначення цілей і так далі. Усе це відбувається з використанням різних компонентів, систем інноваційних, які ми в народі називаємо системою штучного інтелекту”, — сказав Яковенко.

Читайте також: Нові розробки ракет, дронів і не лише: як Україна контролює ситуацію в повітрі — в огляді FREEДОМ (ВІДЕО)

Прямий ефір