ЗСУ утримують плацдарми на лівобережжі Херсонщини — окупанти ущільнюють оборону: коментар експерта

ЗСУ. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Російські окупанти ущільнюють оборону в зв’язку з формуванням плацдармів ЗСУ на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Про це сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 7 грудня.

“Те, що сьогодні у нас є плацдарми, які утримують українські підрозділи на лівобережжі Херсонської області, це, звичайно ж, для ворога, м’яко кажучи, тривожна ситуація. І ми бачимо, що там накопичені певні сили, є резерви, зокрема, і танкових підрозділів. Принаймні, командувач цього угруповання російських окупаційних військ генерал Теплинський ці танки поки що тримає в резерві. Яким чином буде їх використовувати найближчим часом, ситуація покаже. Але щонайменше ми про це знаємо на 100%”, — сказав Братчук. 

За його словами, йде ущільнення оборони, бойових порядків за рахунок, зокрема, мотострілецьких підрозділів ЗС РФ. 

“За рахунок 104-ї повітряно-десантної штурмової дивізії російських окупаційних військ, яка розгортається там, і фактично вже розгорнутої, зокрема і для резерву. Тому що Теплинський десантник, він, зокрема, робить ставку на ці підрозділи, які він краще знає”, — доповнив речник. 

Деякі батальйони цієї дивізії, каже Братчук, уже вступали в бойове зіткнення з українськими підрозділами у складі тих же мотострілецьких підрозділів. Також, за його словами, там діють і деякі частини так званого підрозділу “Шторм-z”. 

“Ситуація виникає дійсно тривожна, тому що керованість військами в окупантів порушена певним чином. Там є і ознаки, і факти дезертирства, коли люди тікають з позицій, не хочуть йти в наступ. І, власне, коли ми говоримо про те, що росіяни наступають інколи через власні мінні поля, то, зокрема, йдеться про Херсонський напрямок”, — зазначив гість ефіру. 

На цьому напрямку, за його словами, російські загарбники зосередили серйозне угруповання військ, на сьогодні воно налічує приблизно 70 000 особового складу.

Читайте також: Російські окупанти намагаються атакувати на всіх напрямках і вирівняти лінію фронту, — Братчук 

Як повідомлялося раніше, російські окупанти концентрують сили на лівому березі Дніпра в Херсонській області. На думку військового оглядача Дениса Поповича, Путіну потрібні не лише успіхи під Авдіївкою на Донеччині, а й ліквідація плацдарму на лівобережжі в Херсонській області.

Прямий ефір