Сьогодні, 1 травня, з початку доби на фронті зафіксовано 55 бойових зіткнень. Найгарячішим напрямком залишається Покровський. Детальніше про ситуацію на полі бою розповідає FREEДOM з посиланням на Генеральний штаб Збройних сил України (ЗСУ).
Українські дрони цієї ночі знову атакували НПЗ в Пермі, а також морський термінал в Туапсе. Інформацію підтвердив український Генштаб. На території об’єктів сталися нові загоряння. Зокрема, в Туапсе до ліквідації пожежі залучено більше сотні людей. Це вже четверта атака на порт за останні два тижні. Потужність НПЗ в Туапсе оцінюється у 12 млн тонн нафти на рік.
“Четвертий удар був сьогодні. Знову дим чорний піднімається над містом. Незрозуміло, які наслідки, але, очевидно, вони є, якщо піднімається дим. Як реагує кремлівське керівництво на ситуацію в Туапсе? Місцева влада посилає нагору бравурну доповідь, що все гаразд. Небезпека знищена, безпека перемогла. І все, і на цьому кінець, і війна триває. Кремлівському керівництву, власне, наплювати на те, що відбувається на місцях. Тобто воно керується брехливими даними. Очевидно, воно підозрює, що відбувається насправді, але воно прикривається цими брехливими даними з місця. І тактика самозаспокоєння і замовчування реальної ситуації”, — зазначив військовий оглядач Денис Попович.
Генштаб України також підтвердив враження військових літаків Су-57 і Су-34 армії РФ. Винищувачі були атаковані 25 квітня на аеродромі “Шагол”» в” у Челябінській області Росії Силами безпілотних систем ЗСУ. Цілі знаходилися на відстані приблизно 1 700 км від держкордону України.
Підрозділи 7-го корпусу ДШВ за квітень ліквідували майже 1 500 російських окупантів. Сили оборони продовжують стримувати тиск агресора як у Покровській агломерації, так і на інших напрямках. Вони відбивають десятки штурмів на день, систематично порушують логістику, знищують укриття і засоби розвідки противника. За місяць було збито майже 4 000 БпЛА, спалено 63 артсистеми, понад 170 одиниць броне-, авто- та мототехніки росіян.
Щонайменше 15 псковських десантників ліквідовано в селищі Гришине Донецької області. Там противник намагається прорвати оборону і закріпитися в населеному пункті. А як укриття використовує будівлі. В одному з таких українські підрозділи розвідки виявили місце скупчення живої сили армії РФ і завдали по ньому успішний авіаудар.
“Ми намагаємося запобігти накопиченню противника, тобто ми їх знищуємо в “кілл-зонах”. Що це означає? Це означає, що противник намагається підійти до лінії бойового зіткнення, щоб просто перейти в атаку, а ми їх знищуємо ще до підходу. Тобто ось така ситуація, вона досить характерна. Просто для того, щоб пройти і почати штурм, потрібно подолати “кілл-зону”. А вона може простягнутися на відстані там 10-15-20 км. Загалом в такому дусі все і триває. На фронті противник діє малими піхотними групами, намагається здійснювати тиск, але дронові “кілл-зони”, які є в той і інший бік від лінії бойового зіткнення, заважають це зробити”, — розповів Денис Попович.
На Лиманському напрямку українські військові відбили спроби загарбників просунутися в районах населених пунктів Дробишеве та Ставки. На Покровському плацдармі російські окупанти намагалися витіснити українських воїнів із займаних позицій біля Софіївки, Вільного, Дорожнього, Родинського, Мирнограда, Новоолександрівки, Удачного, Муравки, Молодецького та Новопавлівки. На Гуляйпільському напрямку Сили оборони успішно відбили штурми РФ в районах Варварівки, Залізничного, Чарівного та Добропілля.
Російські окупанти не в змозі наступати в дельті Дніпра в Херсонській області. Армія РФ відчуває критичну нестачу плавзасобів. Як повідомляє агент партизанського руху “Атеш”, на островах біля Херсона у росіян майже не залишилося швидкісних катерів, оскільки українські дрони регулярно завдають по них ударів. Джерело повідомляє, що в командуванні РФ приховують ситуацію з дефіцитом водного транспорту і роблять вигляд, що все нібито під контролем.
“На ділі катерів РФ майже не залишилося, кожен вихід на воду тепер — лотерея. Острови відрізані. Перекидання особового складу та боєприпасів через протоки перетворилося на щоденний ризик без страховки — ні прикриття, ні резерву. Ротація буксує, постачання зривається. Ті, хто застряг на позиціях, чекають зміни тижнями. Частина вцілілих катерів виходить з ладу з причин, які командування вважає за краще не афішувати — списують на знос і погане обслуговування”, — йдеться у повідомленні “Атеш”.
Втрати армії РФ вже перевищили 1 млн 331 тис. військовослужбовців з початку повномасштабного вторгнення в Україну. За минулу добу ліквідовано 1 420 російських загарбників, повідомили в Генеральному штабі ЗСУ. Крім того, напередодні українські воїни знищили два танки, три бойові бронемашини, 100 артилерійських установок, реактивну систему залпового вогню та один засіб протиповітряної оборони. Також було знищено 405 одиниць автомобільної та спецтехніки росіян.
Читайте також: Росіяни не здатні здійснити прорив на фронті, навіть тактичне просування дається їм ціною величезних втрат, — Попович














