ЗС РФ зосередили 122,5 тис. особового складу: про ситуацію на Лимано-Куп’янському напрямку розповів Євлаш

Иллюстративне фото: ukrinform.ua

Російські окупанти сконцентрували 122,5 тисячі військових на Лимано-Куп’янському напрямку. Крім того, там понад тисяча танків, майже дві тисячі броньованих машин різних типів, а також понад тисяча артилерійських систем. Про це сьогодні, 27 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив начальник пресслужби Східного угруповання військ Збройних сил України (ЗСУ) Ілля Євлаш.

“На Лимано-Куп’янському напрямку противник зосередив 122,5 тис. військових. Крім того, є понад 1,1 тис. танків, майже 2 тис. бойових броньованих машин різних типів і модифікацій, а також трохи більше ніж 1 тис. артилерійських систем і понад 400 реактивних систем залпового вогню”, — сказав він. 

Начальник пресслужби додав, що кількість російських військ на цьому напрямку залишається незмінною із середини серпня 2023 року.

“За цей час кількість російських військових на цьому напрямку збільшилася лише на 10 тис., що приблизно дорівнює одній бригаді. Хочу зазначити, що наші військові вже навчилися ефективно сточувати наступальний потенціал противника”, — акцентував Євлаш. 

Однак, за його словами, противник, як і раніше, має перевагу над українськими силами як у техніці, так і в чисельності особового складу. Крім того, він продовжує мобілізовувати резерви.

“Наприклад, після того, як їхній батальйон був пошарпаний і розбитий ЗСУ, на відновлення, за різними даними, йде від 3 до 7 днів. Тобто вони швидко наповнюють його всім, що в них є: це представники “Шторм-Z”, “Шторм-V”, а також мобілізовані та підготовлені раніше на полігонах у тилу”, — розповів він.

Крім того, Євлаш повідомив, що на Лимано-Куп’янському напрямку противник змінив тактику і почав активніше застосовувати керовані авіабомби — КАБи — по мінометних і танкових позиціях української армії.

“Абсолютно не шкодує цих бомб. Щодня ми фіксуємо до 10 авіаударів. Наприклад, за минулий день шість таких авіаударів було завдано штурмовиками. Один штурмовик може нести одночасно від однієї до шести керованих авіабомб, використовуючи їх з дистанції 50-60 кілометрів. Тобто він просто її скидає, а далі вона вже інерційно летить і управляється крильцями, щоб максимально досягти мети”, — пояснив начальник пресслужби Східного угрупування ЗСУ.

Читайте також: 411,5 тис. військових втратила армія РФ в Україні, 850 — за минулу добу

Як повідомлялося, 96 бойових зіткнень між Силами оборони України та російськими окупаційними військами відбулося впродовж минулої доби. Найбільше — на Мар’їнському та Куп’янському напрямках. 

Прямий ефір