Знищення кораблів Чорноморського флоту — не тільки військовий, але й політичний удар для Росії, — Грабський

Кораблі Чорноморського флоту РФ. Фото: defence-ua.com

Україна продовжує домінувати в акваторії Чорного моря, знищуючи кораблі російського флоту. Про це сьогодні, 5 грудня, в ефірі телеканала FREEДОМ заявив військовий експерт Сергій Грабський

“Це не просто велика шкода з військового погляду, але ще й велика політична шкода — у Росії існує всього чотири оперативно-стратегічних об’єднання, які іменуються флотами, і Україна помножила на нуль один із цих флотів. Тепер у них немає права називатися флотом, оскільки відсутні кораблі першого рангу. Можна сказати, що в них залишилася тільки флотилія”, — сказав він.

Військовий експерт зазначив, що пошкодження і втрати російського флоту серйозно обмежили противника в Чорному морі.

“Це дає нам змогу проводити зернові конвої, продовжувати рух цивільних кораблів без узгодження з Росією, чому країна-агресор намагається перешкоджати, воюючи саме з цивільними суднами. Вона мінує акваторію Чорного моря, і це підла політика”, — наголосив Грабський.

Водночас він наголосив, що у Росії зберігається постійна небезпека втрати об’єктів свого флоту, які переміщуються Чорним морем.

“Наскільки ефективно і наскільки швидко ми зможемо їх знищувати, будемо бачити. Тут діє постійний принцип виклику і відповіді. Ми розробляємо морські дрони, Росія робить спроби протистояти, ми створюємо далекобійні системи озброєння, Росія намагається захиститися. Наразі ми ведемо в цій грі, домінуючи в Чорному морі”, — підсумував Сергій Грабський.

Читайте також: Україна позбавила Росію могутності Чорноморського флоту — аналіз (ВІДЕО)

Нагадаємо, втрати противника в Азовському і Чорному морях наразі становлять 20 суден: від флагмана “Москвы”, десантних, розвідувальних кораблів, ракетоносіїв до навіть одного підводного човна — субмарини “Ростов-на-Дону”. 

Прямий ефір