Значення резолюції ПАРЄ про екологічні наслідки війни пояснила Овчинникова

Юлія Овчинникова. Фото: uatv.ua

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) напередодні ухвалила резолюцію “На шляху до стратегій Ради Європи щодо здорових морів і океанів для протидії кліматичній кризі”. У документі йдеться про заклик ухвалити Екологічний договір для України. Окрема увага звертається на проблеми Чорного та Азовського морів у зв’язку з російською агресією. Про це в коментарі телеканалу FREEДОМ повідомила членкиня української делегації в ПАРЄ Юлія Овчинникова.

За її словами, у документі міститься рекомендація взяти до уваги пропозиції робочої групи високого рівня з питань екологічних наслідків війни, викладені у звіті “Екологічний договір для України. Зелене майбутнє: рекомендації щодо відповідальності та відновлення”.

“Екологічний договір — це розробка і підсумок спільних зусиль робочої групи високого рівня. Вона містить у собі 50 рекомендацій. Одна з них — це якраз захист вод Чорного та Азовського морів. У резолюції ми звернули увагу на те, щоби напрацьований документ в обов’язковому порядку всі країни-члени Ради Європи взяли до уваги в межах своєї діяльності, особливо ті, які мають вихід до Чорного моря”, — зазначила Овчинникова.

За її словами, документ також пропонує створити постійно діючий орган для регулярного звітування про екологічні наслідки війни та передавання цієї інформації Чорноморській комісії та іншим міжнародним інституціям разом із рекомендаціями з усунення цієї шкоди та запобігання її подальшому заподіянню.

“Це допоможе обмінюватися інформацією, передавати дані про те, якої шкоди воєнні дії завдають і флорі, і фауні, і водам, для того, щоб ми могли швидко ухвалювати рішення на рівні держави. Дуже важливо, щоб усі міжнародні документи, які стосуються захисту Чорного та Азовського морів, обов’язково враховувалися членами Ради Європи”, — прокоментувала членкиня української делегації.

Для України ухвалена резолюція — це важливий крок, наголосила Овчинникова.

“По-перше, ми звертаємо увагу на цей Екологічний договір та інформацію, викладену в ньому, по-друге — створюємо спеціальний орган серед країн, які захищатимуть, зокрема, Чорне море. По-третє — спільно розробляємо і враховуємо момент, щоб усі випадки, які пов’язані з порушенням функціонування екосистем, теж було зафіксовано і внесено до міжнародного Реєстру збитків внаслідок війни РФ проти України. Тому дуже важливо, щоб екологічна складова була включена в роботу Ради Європи”, — резюмувала Овчинникова.

Екологічний договір є складовою формули миру президента України Володимира Зеленського, а ухвалена резолюція — чергове свідчення її підтримки з боку іноземних партнерів, доповнила вона.

Читайте також: “Такого у світі ще не було”: історичне голосування в ПАРЄ на підтримку України прокоментував глава литовської делегації

Як повідомлялося раніше, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію “На шляху до стратегій Ради Європи щодо здорових морів та океанів для протидії кліматичній кризі” та закликала держави-члени розглянути “Екологічний договір для України — зелене майбутнє: Рекомендації щодо підзвітності та відновлення”. 

Нагадаємо, весняна сесія ПАРЄ триває у Страсбурзі (Франція) з 15 до 19 квітня. Тема України та протидії російській агресії — ключова. 16 квітня було проголосовано резолюцію про підтримку відновлення України коштом активів Російської Федерації. 17 квітня ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій визнала президентство Путіна нелегітимним.

 18 квітня відбулося обговорення теми “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право”.

Читайте також: Путінський режим у ПАРЄ сприймають як загрозу: інтерв’ю з Олексієм Гончаренком

Прямий ефір