Жовква обговорив у Словенії євроінтеграційні перспективи України

Фото ОП

Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква відвідав Словенію та провів робочі консультації з державним секретарем Офісу прем’єр-міністра Республіки Словенія з питань зовнішніх справ та ЄС Ігорем Сенчаром.

Про це з посиланням на ОП повідомляє UA.

Сторони констатували високу динаміку політичного діалогу між Україною та Словенією. У зв’язку з цим відзначено важливість організації у 2022 році офіційних візитів до Республіки Словенія прем’єр-міністра та президента України.

“Ігор Жовква та Ігор Сенчар обговорили результати 23-го саміту Україна – ЄС, що відбувся в жовтні цього року в Києві. Заступник керівника Офісу президента високо оцінив результати словенського головування у Раді Європейського Союзу та врахування інтересів України, включно з продовженням на 2022 рік санкційного режиму ЄС щодо Російської Федерації. Він також привітав підписання у межах саміту Угоди між Україною та Євросоюзом про Спільний авіаційний простір”, – сказано в повідомленні.

Основну увагу під час переговорів приділили реалізації нашою державою стратегічного курсу на набуття повноправного членства у Європейському Союзі. Співрозмовники обговорили проєкт Декларації про європейську перспективу України, яка має бути підписана найближчим часом.

Також сторони обговорили окремі питання енергетичної безпеки в регіоні й використання Російською Федерацією енергетичного чинника з метою тиску на країни Європи.

Нагадаємо, Словенія заявляє про незмінність підтримки територіальної цілісності та незалежності України в межах міжнародно визнаних кордонів, повідомив президент Словенії Борут Пахор.

Читайте також: Ігор Жовква обговорив з радником прем’єра Хорватії євроатлантичну інтеграцію України

Прямий ефір