Цієї ночі Збройні сили України вийшли з Авдіївки Донецької області, про що раніше заявив головнокомандувач української армії Олександр Сирський. Тепер війська мають відвести щонайменше на 15-20 кілометрів на захід. Найімовірніше, там уже було збудовано фортифікації, куди й передислокуються бригади, які перебували в Авдіївці. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 17 лютого, сказав військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.
“Очевидно, що відхід з Авдіївки готувався заздалегідь. Щоб підготувати відхід військ, потрібен час, оскільки технічно й організаційно це навіть складніше завдання, ніж, наприклад, наступ. Складніше, насправді, виводити війська без втрат. Тому ця операція готувалася заздалегідь”, — сказав Гетьман.
Третя штурмова бригада ЗСУ, яка зайшла нещодавно в Авдіївку, за словами аналітика, була спрямована саме для того, щоб забезпечити відхід українських захисників із мінімальними втратами.
“Мені, наприклад, точно було зрозуміло, що вони заходять не для того, щоб відбити наступ ворога, адже для цього треба було заводити набагато більше сил. Хоча навіщо — немає сенсу заходити в напівоточене місто і додаткові сили наражати на небезпеку. Було зрозуміло, що третя штурмова заходить, щоби забезпечити відхід тих бригад, які залишилися в місті, аби вони відійшли з мінімальними втратами. По суті, так і сталося”, — пояснив Гетьман.
На його думку, зручніші позиції для ЗСУ — на найближчих панівних висотах, а це приблизно за 15-20 км на захід від Авдіївки.
“Думаю, що українські війська мають бути відведені щонайменше на 15-20 км на захід. Якщо Авдіївка — панівна висота, то зрозуміло, що навколо неї прямо поруч — не панівні висоти, а низини. Займати оборону в низині, природно, ніхто не буде. А наступні висоти — за 15-20 кілометрів. Найімовірніше, там уже були побудовані фортифікації, куди і будуть відведені ті бригади, які перебували в Авдіївці. Це теж запланована операція”, — зазначив спікер.
Він уточнив, що війська мають відходити, враховуючи географічні особливості місцевості.
“Ми повинні займати позиції, дивлячись на карту географічну, а не, скажімо, політичну. Займати позиції необхідно там, де природа нам допомагає найзручніше і найвигідніше тримати оборону і проводити наступальні дії”, — доповнив Гетьман.
Жодних серйозних стратегічних переваг захоплення Авдіївки росіянам не дасть, вважає військовий експерт. Це ж підтверджують і аналітики Інституту вивчення війни (ISW), доповнив він.
“У звітах ISW ще восени минулого писали, що це буде тактичний успіх Росії, але в жодному разі не стратегічний. Лінія фронту нікуди не посипалася. Нічого такого сильно страшного не сталося, крім того, що, на жаль, доводиться відходити з нашого населеного пункту. А віддавати навіть метр нашої території — це нікому не подобається. Але, враховуючи, скільки ворог накопичив там сил, наскільки він активно проводив штурмові дії, не шкодуючи людей, не шкодуючи техніки, це було досить очевидно, що рано чи пізно доведеться з цих позицій відійти на більш зручну”, — резюмував Гетьман.
Читайте також: Захопити Авдіївку за будь-яку ціну: критичну ситуацію в найгарячішій точці фронту обговорили військові експерти
Нагадаємо, українські війська вийшли з міста Авдіївка Донецької області, аби уникнути оточення та задля збереження життя й здоров’я військовослужбовців.