Жоден німецький солдат не їздив за кордон для обслуговування Taurus: євродепутат спростував побоювання щодо ракет для України

Крилата ракета TAURUS KEPD 350. Ілюстративне фото: mbda-deutschland.de

Німецьких солдатів не потрібно відправляти до України для обслуговування німецьких ракет Taurus. Про це сьогодні, 27 лютого, виступаючи в Європарламенті у Страсбурзі, заявив депутат Міхаель Галер, передає кореспондент FREEДОМ у Європі.

Депутат наголосив: хоча пріоритетом для оборони України залишаються снаряди та системи протиповітряної оборони, ракети більшої дальності “спроможні зламати гегемонію агресора”.

“У цьому контексті будь-яка дискусія хороша та правильна. Ми повинні нарешті домогтися того, щоб у Євросоюзі зброя європейського виробництва не прямувала до третіх країн, а прямувала до України. Ми повинні переконатися, що 5 млрд [євро], виділених цього року для Європейського фонду миру, для чого пан [верховний представник ЄС з міжнародних справ та політики безпеки Жозеп] Боррель зробив усе можливе, підуть на закупівлі на світових ринках, щоб ми могли забезпечити швидко. Про це говорив і президент Чехії, і це передумови для подальших кроків. Якщо канцлер Німеччини каже, що він не відправлятиме німецьких солдатів, тому що ракетний комплекс Taurus мають налаштовувати німецькі солдати, то це нонсенс, бо жодному німецькому солдатові не доводилося їхати до закордонних країн для встановлення ракетного комплексу Taurus”, — сказав Міхаель Галлер.

Читайте також: Чому Бундестаг проголосував за надання Україні далекобійної зброї без згадки ракет Taurus — роз’яснення депутата Європарламенту

Нагадаємо, уряд Німеччини у понеділок, 26 лютого, повідомив про відправлення чергової партії військової допомоги Україні. Пакет, зокрема, містить артилерійські снаряди, машини розмінування та безпілотники.

Читайте також: Забезпечення ЗСУ снарядами: Київ запропонував передавати боєприпаси з ЄС лише в Україну (ВІДЕО)

Прямий ефір