Згода на територіальні претензії Росії до України відкриє скриньку Пандори, — Умланд

Андреас Умланд. Фото: apostrophe.ua

Допомагаючи Україні протистояти російській агресії, країни Заходу і світу захищають міжнародні право і порядок, і свої інтереси. Про це сьогодні, 2 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень (SCEEUS) Андреас Умланд.

“У розрахунку Путіна була помилка, який думав, що для нас Україна начебто важливіша, ніж для Заходу і, може, там є якась симпатія, але наші почуття більш інтенсивні. Але своєю допомогою для України такі країни, як Німеччина та інші західні країни, і не тільки західні країни, просто захищають свої інтереси, зокрема просто-напросто міжнародний порядок, міжнародне право. Тому що, якби вони б погодилися б на ці претензії Росії… тому я і не думаю, що буде якийсь тиск на Україну віддавати свою територію Росії, як багато хто собі це уявляють у Росії”, — сказав він.

Політолог наголосив, що це навіть не просто таке принципове питання, чи нормативне, чи емоційне, чи почуття справедливості.

“Це просто відкриє скриньку Пандори. Тому що в усьому світі є якісь політики, які вважають, що територія сусідньої країни взагалі-то не належить цій сусідній країні, а з якихось причин (історичних, демографічних чи ще якихось) має належати іншій країні. І це порушить не тільки і не стільки ліберальний світовий порядок, це порушить просто взагалі світовий порядок, непорушність кордонів, територіальну цілісність, політичний суверенітет. Це найважливіші стовпи міжнародного порядку, які Росія думає чомусь, що вона може це порушити щодо України, не розуміючи чомусь, що вона ставить під сумнів взагалі всю міжнародну систему безпеки”, — пояснив Умланд.

Читайте також: У питанні передання ракет Taurus Україні Шольц слідуватиме більшості громадської думки, — німецький політолог

Нагадаємо, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель під час візиту до Києва вперше зустрівся з новим міністром оборони України Рустемом Умєровим. Під час зустрічі сторони обговорили постійну військову допомогу ЄС. Голова європейської дипломатії назвав війну Росії проти України екзистенційною загрозою для всіх та анонсував довгострокові зобов’язання з безпеки для України.

Прямий ефір