Згасання російської економіки триватиме десятиліттями, — експерт

Ілюстративне фото: dialog.ua

Розпочавши повномасштабну війну проти України, Росія спровокувала економічні проблеми, які тепер невпинно накопичуватимуться. Парадигма, в яку себе загнала країна-агресор полягає в тому, що згасання країни відбуватиметься десятиліттями. Про це сьогодні, 30 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

“Вал економічних проблем навалюється, є сектори економіки зі сплесками безробіття, також не вистачає айтішників і грошей у бюджеті. У довгостроковій перспективі країна не може розвиватися, тому що повністю відрізана від міжнародного ринку, зокрема технологій”, — сказав він.

У той час, поки країна-агресор накопичує довкола себе економічні проблеми через антиросійські санкції, заступник голови Ради Безпеки Медведєв закликає росіян скачувати та розповсюджувати піратські копії фільмів, які їм недоступні через санкції, звернув увагу експерт.

“Він закликає порушувати норми міжнародного права, повністю ігноруючи права інтелектуальної власності. Об’єктивно, Росія залазить все далі в цю економічну “безодню”. У довгостроковій перспективі, те що все більше починають розуміти в економічних колах РФ, але не говорять про це публічно, називається курс “101”. Коли ти повністю відрізаний від будь-яких ресурсів — технічних, людських, освітніх. Це у довгостроковій перспективі приведе до того, що згасання країни відбуватиметься не роками, а десятиліттями. Ця парадигма, в яку вони себе загнали — засмоктує. Це вирва і економіка країни падає туди по спіралі, що прискорюється, тому проблеми в даній парадигмі нерозв’язні для них”, — підкреслив Олег Устенко.

Читайте також: Санкції проти “Росатома”: експерт пояснив, чому відкладають обмеження відносно російського монополіста

Прямий ефір