Зеленський: Санкцій недостатньо – потрібне повне відключення РФ від SWIFT та ембарго на всю торгівлю

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський під час виступу перед лідерами держав Об’єднаного експедиційного корпусу (Великої Британії, Данії, Фінляндії, Естонії, Латвії, Литви, Голландії, Швеції та Норвегії) заявив, що українці починають розуміти, що нашій країні не стати членом НАТО.

“Зрозуміло, що Україна не є членом НАТО. Ми це розуміємо. Ми адекватні люди. Роками ми чули про нібито відчинені двері, але вже почули про те, що нам туди не увійти. І це правда, і треба це визнавати. Я радий, що наш народ починає це розуміти і розраховувати на себе і наших партнерів, які нам допомагають”, – розповів глава держави, підкресливши, що на поточному етапі Україна не претендує на активізацію п’ятої статті договору про Альянс.

Володимир Зеленський наголосив, що ухвалених санкцій проти Росії недостатньо для того, щоб зупинити агресію з її боку.

“Прийнятих санкцій, мені здається, недостатньо. Хоча ми вдячні вам усім, але агресивні плани Росії ще не розвалилися, і можна зрозуміти, чому. Світ мовчить через захоплення російськими військами двох атомних станцій. Ми чуємо слова – цього замало. Вони обстріляли найбільшу атомну електростанцію в Європі, вони поставили під загрозу безпеку об’єктів у Чорнобилі… Яку відповідь вони отримали на це? Ми вважаємо, що, практично жодної”, – сказав український президент.

При цьому, за словами Зеленського, багато міжнародних компаній, наприклад Nestle, Philip Morris і Raiffeisen продовжують роботу на російському ринку, а частина тих, які оголосили про вихід, поки не звільнили співробітників.

“Жодного міжнародного механізму впливу на корпорації у нас немає: якщо вони ігнорують кров – світ нічого не може зробити, і це навіть тоді, коли триває найстрашніша війна з часів Другої світової. Це потрібно вирішувати і вирішувати зараз, поки Росія не пішла”. Санкційна політика повинна бути такою, щоб навіть подумати про війну ніхто не міг. Питання не тільки в Росії, – питання в майбутньому: що ще може бути. Потрібна заборона для російського флоту користуватися портами світу. Потрібне повне відключення російських банків від SWIFT. Потрібне визнання російської держави державою-терористом, тому що це так і є. І потрібне ембарго на будь-яку торгівлю з Росією. Ми наголошуємо: це потрібно нам, але це потрібно і вам, для всього світу, для миру в Україні та Європі”, – пояснив глава держави.

Нагадаємо, член української делегації у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив думку, Україна може відмовитись від НАТО, але тільки в обмін на гарантії безпеки з боку РФ та США.

Економіст розповів, як Росія відновлюватиме українські міста після війни

Подоляк: Підписи під мирною угодою ставитимуть президенти України та РФ Зеленський та Путін

Читайте також: Нардеп Лубинець: На евакуацію у Волновасі дається 15 хвилин, потім прилітають міни

Прямий ефір