Зеленський: Другого “Мінська” не буде. Україна в таке болото точно не піде

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на Wall Street Journal CEO Council Summit пояснив, що можливе припинення вогню не передбачає, що війська країни-агресора РФ залишаться на тих позиціях, на яких зараз стоять. Тому що в такому разі це означатиме “заморожений конфлікт” – на кшталт Мінських домовленостей, а українське керівництво на це не піде.

“Я проти, такого документа точно не буде. Ми не виходили з Мінська, з нього вийшла 24 лютого Росія. Вони вийшли, і більше в таке болото Україна точно не піде”, – наголосив глава держави.

При цьому Володимир Зеленський не бачить бажання з боку РФ досягти припинення вогню.

“Якщо ми матимемо зустріч із президентом Путіним, тоді, може, ми з ним домовимося особисто. Він повинен брати на себе зобов’язання щодо припинення вогню, бажано публічні, тоді ми можемо вірити в це… Спочатку треба зробити відповідні кроки, щоб зупинити війну, а потім працюватиме дипломатія… Бажано зробити перший етап, і ми це зробили – зупинити Росію у її просуванні вперед. Другий етап – максимально зробити так, щоби Росія відійшла з нашої території. Нині ми на другому етапі. Третій етап – поновити максимально територіальну цілісність”, – пояснив український президент.

Там, де можна поновити територіальну цілісність, за словами глави держави, треба шукати компроміси через діалог на словах, а не діалог зброї.

“Україна це робитиме, показуючи свою позицію як рівноправного партнера у будь-якому діалозі… Наші групи спілкуються на рівні переговорників… Я в такі домовленості не дуже вірю. Важливо говорити, але поки особисто президент РФ офіційно не скаже, але я не бачу сенсу в таких домовленостях”, – резюмував Зеленський.

Нагадаємо, президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн оголосила шостий пакет санкцій проти країни-агресора РФ, який передбачає поетапну відмову від російської нафти, а також персональні обмежувальні заходи щодо військового керівництва РФ, причетного до вбивств у Бучі.

Фільтрація, погрози, евакуація. Розповідь жінки з Маріуполя

У Криму вихваляються дешевими овочами з Херсона, про грабунки з боку військових – мовчать

Читайте також: Надзвичайний та повноважний посол, виконуючий обов’язки міністра закордонних справ у 2008 році Володимир Хандогій в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA пояснив, що світ може зробити з рейдерством РФ в ООН

Прямий ефір