Завдання України — переконати партнерів внести до декларації G20 агресію РФ, — експерт-міжнародник

G20. Фото: shutterstock.com

15 листопада в Індонезії стартує саміт лідерів G20. Завдання України, доки вона не входить до клубу цих країн, використати всі можливості, переконати своїх партнерів, щоб у фінальному документі було чітко зафіксовано: усі проблеми, кризи у глобальному світовому порядку зараз провокує російська агресія. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, засновник Соціал-Демократичної платформи Богдан Ференс.

Він наголосив, що саміт “Великої двадцятки” — це дуже різні країни. Це різна географія і, відповідно, різні інтереси. І не всі держави навіть зараз однаково ставляться до війни Росії проти України.

“Навіть Індонезія, країна, яка приймає саміт, неоднозначно від початку ставилася до російської агресії, до російської війни. І зараз ситуація кардинально не змінилася. Чому? Поясню. Там є Індія, Китай та інші країни. І кожна думає про свої національні насамперед інтереси. Іноді займає статус спостерігача. Там таких чимало країн, які користуються можливістю ослабити Росію, щоб закуповувати, наприклад, дешеві енергоресурси. Тому колективний такий документ може бути досить складним для ухвалення. Якщо в нього включатимуться блоки та пункти, які неоднозначно можуть якраз цими країнами сприйматися, їх просто можуть не підтримати і в результаті не буде фінального документа”, — пояснив Ференс.

На його думку, розробники підсумкового документа саміту готують проєкт, у якому максимально намагаються уникнути конфліктних питань.

“Але завдання наше використовувати, Україна поки не в G20, можливості партнерів, сильних західних країн для того, щоб вносити певні поправки в документ. І щоб чітко дійсно постаратися зафіксувати: чому всі ці проблеми, кризи в глобальному світовому порядку трапляються? Тому що є причина — причина російська агресія. Автократія — це не опція для того, щоб світ був стабільним”, — наголосив експерт.

Ференс припускає, що складнощі справді будуть із ухваленням документа. Але, наприклад, щодо ядерної загрози консенсус буде знайдено.

“Щодо ядерної загрози, я впевнений, що, найімовірніше, знайдеться консенсус. Оскільки ніхто, особливо ядерні країни, не зацікавлений у тому, щоб рівень загрози зростав”, — сказав він.

Також учасники однозначно обговорюватимуть на полях саміту ситуацію в Україні, вважає Ференс.

“Збройні сили України роблять все для того, щоб саме на міжнародних майданчиках більшість представників навіть тих країн, які, скажімо так, не належать до колективного Заходу, обговорювали перемоги ЗСУ та звільнення Херсона. Я впевнений, це теж буде одним із обговорень, можливо, неофіційного порядку денного. Але багато хто обговорюватиме ці події, які буквально ось трапилися днями”, — резюмував Ференс.

Читайте також: Путін не поїде на саміт G20, він побоїться — думка політолога (ВІДЕО)

Прямий ефір