Запасів газу достатньо для проходження опалювального сезону, тому тарифи не підвищуватимуться, – Шмигаль

Фото з сайта kmu.gov.ua

В Україні запасів газу достатньо для стабільного проходження опалювального сезону. З вугіллям на сьогодні балансу дотримано.

Про це повідомляє UA із посиланням на заяву прем’єр-міністра Дениса Шмигаля під час “години запитань до уряду” у Верховній Раді.

“Щодо наявності вугілля, на сьогодні баланс – позитивний. Ми видобуваємо та імпортуємо в сумі 2 млн тонн на місяць при споживанні 1,7 млн тонн на місяць. На сьогодні проблема з вугіллям, за інформацією Міністерства енергетики, вирішена. Що стосується запасів газу, їх абсолютно вистачає, щоб спокійно пройти опалювальний сезон. Усі необхідні рішення для того, щоб забезпечити стабільність енергосистеми, урядом ухвалюються в оперативно”, – сказав Шмигаль.

Учора, 16 грудня, СБУ надіслала Шмигалю листа, в якому стверджується, що на українських складах знаходиться вп’ятеро менше вугілля, ніж необхідно. Зокрема, є 486,2 тис. тонн, хоча план накопичення передбачає 2,632 млн тонн.

“До завершення опалювального сезону тарифи на газ, на тепло та електроенергію не змінюватимуться”, – запевнив прем’єр-міністр.

Нагадаємо, ДТЕК Енерго зустрічає одразу 2 судна класу “Панамакс” з імпортним вугіллям. Перше судно із 55 000 т вугілля колумбійського походження причалило в порт “ТІС” 16 грудня о 13:30. Друге – із 76 000 т палива із США буде швартуватися в порту “Південний” вчора вночі.

Читайте також: Експорт зернових культур досяг 28,7 млн тонн, – Мінагро

Прямий ефір