Заохочення доносництва — частина передвиборчої кампанії Путіна — думка

Володимир Путін. Фото: ap.org

Передвиборча кампанія Путіна будується на поділі російського суспільства на “хороших” та “поганих”. Заохочення доносництва — частина цієї кампанії, особливо у вишах. Хоча росіян уже особливо і не потрібно підштовхувати до доносів, бо вони бачать, що це — державна політика. Таку думку висловив журналіст російського Telegram-каналу “Можем объяснить” Ілля Давлятчин у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Багато вже навіть говорити не потрібно, що треба доносити або стукотіти на когось, бо вони самі чудово розуміють. Така політика у країні”, — каже гість ефіру.

За його словами, Путін і сам був “стукачем”, тож така політика для нього є органічною.

“Він сам розповідав, що на четвертому курсі інституту виконував завдання КДБ. Відповідно, Путін зізнавався, що він був “стукачем”. Це, звичайно, так не подається у російських федеральних ЗМІ”, — зазначив журналіст.

Давлятчин вважає, що історії з доносництвом спрямовані на розпалювання ворожнечі у суспільстві.

“Це — передвиборча кампанія Путіна. Ми з вами бачимо початок передвиборчої кампанії Путіна, коли країна буде поділена. Є “хороші” люди — це ті, хто виступають за вторгнення, за війну. Є “погані” люди — це противники війни, іноагенти, ЛГБТ-активісти, будь-хто, загалом, усі ті, хто, так би мовити, не вписується в політику нинішньої держави. Тобто Володимир Путін поставив за мету розділити країну на кілька частин. Є добрі люди, є погані люди. І до виборів ми очікуємо, що саме така політика і проводитиметься”, — резюмував Ілля Давлятчин.

Читайте також: У Росії тепер вимагають від громадян доносити на самих себе, інакше — заарештують — деталі (ВІДЕО)

Як повідомлялося, російських школярів дедалі частіше переслідують за антивоєнні переконання і висловлювання. Їх звинувачують у дискредитації російської армії, фейках і тероризмі. А російські суди залюбки відправляють підлітків у СІЗО, колонії та психіатричні лікарні.

Прямий ефір