Захід масштабно допомагає Україні, ситуація кардинально змінилася за два роки, — Ягун

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Україна сьогодні стоїть на вістрі всього ЄС, і держави-союзники Києва розуміють ціну дій українців та їхніх перемог. Про це заявив військовий та громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він наголосив, що ситуація з військовою допомогою з боку країн Євросоюзу змінилася кардинально за останні два роки.

“Німеччина прийшла від 5 000 касок, які давала в перші дні війни, до тієї масштабної допомоги, зокрема з використанням своєї промисловості, яка хоче розгорнути виробництво на території України”, — сказав Ягун.

Він зазначив, що Європа не може зробити ту кількість боєприпасів, яку вона нам обіцяла, і Чехія знайшла ці боєприпаси на складах за кордонами Євросоюзу.

“І стоїть тепер відповідальна позиція європейських політиків щодо того, чи виділять вони гроші… Якщо питання буде вирішено, а за цим стоїть насамперед Франція, то я думаю, що ці боєприпаси буквально протягом кількох тижнів вже будуть на фронті. Хотілося б вірити, що Євросоюз не лише підтримуватиме свою економіку”, — сказав Ягун.

Гість ефіру зазначив, що Україні починають допомагати країни, які раніше намагалися уникати відповідальності у цій війні.

“Зараз вони показали свою позицію і активно включаються до тих чи інших процесів як щодо грошової допомоги, так і щодо постачання військової техніки. Тому, я думаю, що відповідальні політики, відповідальні країни, ті, що стоять за нашою спиною, розуміють усю ситуацію, серйозність ситуації. І Україна не залишиться сама з ворогом”, — підсумував Ягун.

Прямий ефір