Загрози для російських окупантів на Куп’янському напрямку: про ситуацію на лінії фронту розповів Грабський

Сергій Грабський. Фото: utro02.tv

Російські окупанти зосередили серйозне угруповання і в районі Сватового та Кремінної, але там лінія фронту стабілізована. Про це сьогодні, 26 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військовий експерт Сергій Грабський.

“Досить серйозне угруповання сил і засобів противника зосереджувалося й продовжує зосереджуватися на Куп’янському напрямку, в районі Сватового і Кремінної. Ну, загалом, той комплект військ, який зосередила Україна, дозволив нейтралізувати так звані наступальні пориви окупантів і зупинити їхнє просування вперед. Тобто фактично там просування, я маю на увазі Луганську область, становило максимум до 4 кілометрів, і воно було відбите. Тобто лінія фронту стабілізована на цьому напрямку”, — сказав експерт.

Щодо Бахмута, то Грабський переконаний у його подальшому звільненні Силами оборони України.

“Звичайно, він буде звільнений як результат загальної операції, тому що Бахмут, якщо подивитися на карту, знаходиться ніби на південному краю, я б його умовно назвав, Соледарського виступу, тобто тієї ділянки лінії фронту, де противник намагався просунутися у бік Слов’янська та досягти якихось результатів. Таким чином можна припустити, знову ж таки це тільки моє припущення, що розробляється операція, яка матиме на меті зрізання цього виступу”, — сказав він.

Щодо Південного напрямку, то, за словами експерта, і російські окупанти, і українські військові розуміють його виняткову важливість на цей момент. Грабський зазначив, що навіть у разі просто переривання сполучення залізницею, яка йде від Маріуполя через Волноваху, Розівку на Токмак і далі на Мелітополь або вгору на Запоріжжя, це створить серйозні проблеми для російських окупаційних військ.

“Тому там зосереджені досить значні сили військ з обох сторін. І ми бачимо по тій інтенсивності бойових дій, яке величезне значення конфліктуючі сторони надають саме цьому напрямку… Ось, власне, так виглядає на сьогодні лінія фронту”, — сказав він.

Читайте також: Фактор погоди не матиме великого впливу на український контрнаступ, — Грабський

Нагадаємо, упродовж минулої доби російські окупаційні війська проводили безуспішні атаки на сході — в районі Кліщіївки, Авдіївки та Сєверного, а також здійснили 10 невдалих спроб витіснити українські підрозділи з позицій на Мар’їнському напрямку.

Прямий ефір