Загроза клімату: світові політики оцінили збитки, завдані російською воєнною агресією (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Агресія Росії вбиває не лише українців — це одне з посилань на 27-й Міжнародній конференції з питань зміни клімату. Кремль спровокував енергетичну та продовольчу кризи. Тепер багато країн змушені повертатися до технологій, які сильно шкодять довкіллю. Це може спричинити погіршення глобальної кліматичної ситуації. Про те, як Україна порушує питання про відповідальність Москви за заподіяну шкоду екології, інформує FREEДОМ.

Україна — в центрі уваги на міжнародній конференції з питань зміни клімату цього року. Вперше країна має свій павільйон, а її делегати беруть активну участь у всіх обговореннях. Головна мета — продемонструвати світові, що вторгнення Росії впливає на все людство.

“Україна дуже помітна, її неможливо ігнорувати цього року. І з того, що я чула, — це згадка війни саме в контексті того, що через вторгнення Росії ускладнилася в цілому енергетична ситуація у світі, але країни готові продовжувати. Вони залишаються вірними своїм енергетичним кліматичним цілям”, — зазначила експерт громадської організації “Екодія” Ольга Бойко.

Низка світових лідерів вже порушила тему впливу російської агресії на клімат. Наприклад, прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак заявив, що перехід до зеленої енергетики стане важливим механізмом захисту миру від таких загроз. Сунак обурився тим, як війна Росії проти України ставить під загрозу весь прогрес останніх років щодо екологізації. На підтримку Києва висловився президент Польщі Анджей Дуда.

“Наслідком російської агресії є криза і величезні витрати, які ставлять під загрозу своєчасне здійснення кліматичного переходу, а також своєчасне досягнення намічених цілей. Це також призвело до додаткових викидів, що перевищують рівень викидів, що проводяться країнами, що розвиваються за рік”, — заявив він.

Західні політики, які раніше реагували більш стримано, тепер жорстко критикують Москву. Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що газовий шантаж Кремля робить перехід до зеленої енергетики питанням безпеки. А прем’єр-міністр Нідерландів звинуватив Москву в посиленні ситуації з голодом у країнах Африки та Азії. Про вину Росії у стражданнях громадян країн, що розвиваються, заявив і президент Франції Емманюель Макрон.

“Коли ми дивимося на епідемію COVID, на вплив війни в Україні, на результат кліматичних змін – завжди в одних і тих же країнах наслідки найважчі. Я, як і раніше, переконаний і підтримую це навіть зараз, що в якийсь момент нам доведеться повернутися за стіл переговорів. Це має бути зроблено на умовах і в терміни, обрані Україною. Але, гадаю, сьогодні контекст не дозволяє нам робити оперативні заяви на цю тему”, — наголосив голова Франції.

За даними Всесвітнього фонду дикої природи, за вісім місяців повномасштабного вторгнення, Росія завдала шкоди п’ятій частині всіх природних територій України, що охороняються. А 3 млн га українських лісів постраждали від пожеж та бойових дій.

Читайте також: Російська агресія має бути швидко і назавжди нейтралізована, — Дуда на Кліматичній конференції ООН

Прямий ефір