Забезпечити консолідований тиск на РФ якомога більшої кількості країн: ключові цілі Глобального саміту миру назвав Подоляк 

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Для України на майбутньому Глобальному саміті миру у Швейцарії важливо зафіксувати, що формула миру є єдиною продуманою, логічно правильно вибудуваною дорогою до справедливого миру як такого. Тобто війна має закінчитися на її основі. Ця формула має бути імплементована в дію, а не залишитися декларацією. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

Також спікер наголосив, що для України важливо зібрати велике представництво на саміті. 

“Мають бути присутніми 80-120 країн. Особливий акцент Україна намагається робити на країни нейтрального поясу, не тільки глобального Півдня, а й ширше. І було б, звісно ж, надзвичайно важливо, щоб країни, як, наприклад, Китайська Народна Республіка, Бразилія, Південна Африка, Індія, Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати, також брали активну участь у цьому форумі”, — зазначив гість ефіру. 

Щойно всі прийдуть до розуміння того, що таке справедливий світ, чому він важливий для глобального політичного процесу, чому важливо повернутися до міжнародного права, до правил, які раніше визначали відносини між державами, та чому це важливо для інших країн, тоді тиск на Росію істотно зросте. Зокрема, в економічному плані, вважає Михайло Подоляк. 

“Відповідно, будуть змінені параметри інформаційного глобального простору. Адже, на жаль, багато нейтральних країн ще сприймають війну РФ проти України, як якийсь невеликий територіальний конфлікт, який був спровокований незрозуміло ким, незрозуміло коли. Росія дуже багато витрачає грошей на цю примітивну пропаганду. А, наприклад, Латинська Америка або країни Африканського континенту навряд чи детально досліджують, що відбувається у Східній Європі або в тій чи іншій країні континенту. Якщо вони не глибоко занурені, то, звичайно ж, вплив російської пропаганди відчувається сильніше”, — сказав спікер.

Росія чудово розуміє, які результати хоче отримати Україна на Глобальному саміті миру. Для них вкрай важливо, щоб на заході не було глобального представництва, впевнений Подоляк.

“Для них головне — зірвати явку, щоб було менше країн. І важливо якомога сильніше вдарити по країнах, що займають нейтральну позицію, які належать до глобального Півдня. Для цього Росія робитиме все, що можливо — шантаж, інформаційний тиск, загроза безпосереднього застосування того самого права вето. Або, навпаки, Кремль обіцятиме якісь додаткові доходи, демпінгові ціни на ту саму сиру нафту — все, що притаманне Російській Федерації”, — акцентував гість ефіру. 

На його думку, на саміті миру має бути повністю затверджена базова платформа — формула миру. 

“Тобто країни об’єднуються навколо інструменту дипломатичного, інформаційного, політичного тиску на Росію”, — резюмував Подоляк. 

Читайте також: Глобальний саміт миру змінить нав’язане Росією сприйняття війни проти України, — політолог

Нагадаємо, Російська Федерація планує зірвати перший Глобальний саміт миру, який відбудеться у швейцарському місті Бюргеншток у червні цього року. Про це 24 квітня заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з главами іноземних дипломатичних представництв і міжнародних організацій.

Читайте також: У Глобальному саміті миру в Швейцарії візьмуть участь 160 країн — деталі

Прямий ефір