За рік вони будуть готові вмирати, — експерт про кремлівську мілітаризацію школярів

Діти на ТОТ. Фото: t.me/andriyshTime

Росія, мілітаризуючи освіту, калькує практики тоталітарних режимів XX століття: нацистського та радянського. Виховання дітей у такому дусі у РФ розпочалося ще до початку агресії проти України у 2014 році. Про це сьогодні, 8 вересня, заявив експерт та аналітик Центру громадянської освіти “Альменда” Олег Охредько у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“У них були, наприклад, випуски “Єралаша”, в якому питали в дитини: “Вмирати не страшно за це?”. А вона каже: “А це не має значення. Головне, ми перемогли”. Тобто вже тоді починали готувати. І ця знаменита пісня з Волгограда — “Дядько Вова, ми з тобою”, — нагадав гість ефіру.

Він також зазначив, що виховні практики тоталітарних режимів XX сторіччя Кремль використовує щодо дітей, починаючи з дошкільного віку.

“Вони вже до дитячих садків прийшли. А буквально кілька днів тому у Запорізькій та Херсонській областях запровадили нову медаль — для новонародженого. Дитина щойно народилася, і їй одразу ж вручають медаль за те, що вона народилася в Росії”, — каже експерт та аналітик Центру громадянської освіти “Альменда”.

На його думку, таким чином Кремль готує з наступного покоління “гарматне м’ясо” для війни, оскільки “колективний Путін” готовий воювати довго, і “гвинтики” — для нового тоталітарного суспільства.

“Ідеологічне підґрунтя: Росія — це держава, яка постійно живе в оточенні ворогів і постійно бореться… І для цього необхідно підготувати безпосередньо державу з самого початку, з самого коріння, з молодшого віку, по-перше. А по-друге, не обов’язково воювати. Готують “гвинтики”: вони житимуть та виконуватимуть усі накази”, — пояснює Охредько.

Він також зазначив, що, мілітаризувавши освіту, Росія вже через рік отримає “гарматне м’ясо”, яке не треба додатково готувати, як готували мобілізованих рік тому, — людей, які готові вмирати, “не питаючи навіть про те, що відбувається”.

“Учень, який вийде з російської школи, вже буде підготовлений: він знає тактичну підготовку, медичну підготовку, вміє стріляти. Тих так званих “добровольців”, яких зараз женуть на фронт в Україну, необхідно готувати, а буквально через рік їх уже готувати не треба, вони вже будуть готові, готові вмирати”, — резюмував Олег Охредько.

Нагадаємо, Росія мілітаризує освіту на тимчасово окупованих територіях України. До шкіл завезли тисячі “агіток Мединського” — нових російських підручників історії. Крім того, на захоплених територіях просувають “Юнармію”, відкривають дитячі військово-патріотичні табори, кадетські школи, змушують школярів відвідувати “Розмови про важливе” та дивитися патріотичне російське кіно.

Прямий ефір