За гроші Кім Чен Ин готовий на все, — Буряченко про співпрацю Пхеньяну та Москви

Олексій Буряченко. Фото: uatv.ua

Пафос, з яким північнокорейський диктатор Кім Чен Ин приймав російського колегу Володимира Путіна, наголошує на важливості взаємовідносин з Москвою для Пхеньяна. Вони не мають ідеологічної складової — це дуже предметні, прагматичні, взаємовигідні відносини. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Північна Корея потребує багатьох речей, які, на превеликий жаль, є в Росії. Насамперед продукти, тому що в Північній Кореї голод — це, скажімо так, регулярне явище, щонайменше серйозні перебої з продуктами Північна Корея відчуває постійно. І другий факт — це технології, космічні, військові, зокрема й ядерні. Всі ці моменти є надзвичайно важливими Кім Чен Ину на тлі тотальної міжнародної ізоляції. До речі, Північна Корея залишається досі найбільш ізольованою країною у світі”, — коментує гість ефіру.

Третій аспект, який, на його думку, не можна недооцінювати у взаєминах диктаторів, — гроші.

“Кім Чен Ин готовий за гроші, в принципі, робити все, що завгодно. А війна, як знаємо, штука дуже дорога. Тому і витрачати Путін готовий на війну величезні суми, тому що це безпосередньо корелюється з його внутрішнім та зовнішнім позиціонуванням… За даними Інституту вивчення війни, 2023 року Росія вже збільшила свої військові бюджети на 63%, і 2024-го, враховуючи реформування Міністерства оборони РФ та трансформацію моделі управління через вертикалізацію, я думаю, що ці витрати зросли ще у кілька разів”, — каже Буряченко.

Він припускає, що російські гроші здатні витягнути економіку КНДР із тієї ями, в якій вона перебуває.

“Ми бачимо, як пафосно його [Путіна] приймають у Північній Кореї. Звичайно ж, що означає надзвичайну важливість цих взаємин для Кім Чен Ина, тому що, по суті, це є проривом міжнародної блокади. Через Російську Федерацію може йти все, що завгодно: зброя, гроші, вона може дійсно стабілізувати і, можливо, навіть перезавантажити загалом економіку Північної Кореї, що дуже стагнує”, — вважає Олексій Буряченко.

Читайте також: Кім Чен Ин не відправить своїх солдатів воювати проти України — аргумент експерта

Прямий ефір