“За честь країни, за прапор, за народ”: тріумф України на Дефлімпіаді прокоментував капітан футбольної збірної

Скріншот відео UA

До України повертаються представники збірної України, які виборювали першість на Дефлімпійських іграх у Бразилії. Але через війну з Росією дістатися додому можуть не всі, повідомляє UA.

Дефлімпійські ігри у бразильському Кашіас-ду-Сул завершилися повним тріумфом збірної України з багатьма медалями та рекордами. Головні спортивні змагання для спортсменів із порушеннями слуху відбуваються раз на 4 роки. Українські дефлімпійці завжди боролися за перемогу, але цього разу перевершили себе — 138 медалей. 62 золоті, 38 срібних та 38 бронзових нагород у сумі принесли Україні перше місце у загальному медальному заліку.

Капітан футбольної збірної Дмитро Українець феноменальний виступ українських дефлімпійців пов’язує із надзвичайною мотивацією.

“Кожен наш спортсмен на Дефлімпіаді бився насамперед за честь України, за прапор, за народ, за країну. І ми відчували підтримку кожного”, — сказав капітан дефлімпійської збірної України з футболу.

Останню золоту медаль Дефлімпіади виборола саме футбольна збірна України, обігравши у фіналі команду Франції 1:0. А воротар української збірної Дмитро Українець залишив ворота на замку.

“Цю перемогу ми присвячуємо нашій країні, нашим воїнам — усім тим, хто захищає Україну, і, звичайно, ця перемога для всього українського народу. Слава Україні!” — заявив він.

Окрім спортивних перемог, українські дефлімпійці не забували інформувати міжнародну спільноту про війну в Україні. І українських атлетів підтримували не менше, ніж господарів-бразильців. Теплій атмосфері сприяло і усунення від ігор країни-агресора Росії та її сателіту Білорусі.

Нагадаємо, Дефлімпійські ігри (англ. deaf – глухий), іноді Сурдлімпійські ігри (фр. sourds – глухий) – санкціоновані Міжнародним олімпійським комітетом спортивні змагання найвищого рівня для людей, які не чують.

Читайте також:

Деколонізація: як позбутися минулого, не втративши своєї спадщини

Cancel Russia: маніфест проти російської культури набирає обертів по всьому світу

Прямий ефір