Росія другу ніч поспіль завдає ударів по Києву. Дронова атака в ніч на сьогодні, 26 жовтня, забрала життя трьох містян, ще 33 людини постраждали, серед них — семеро дітей, повідомляє міська влада. Наслідки удару зафіксовані у двох районах міста — дрони влучили в житлові будинки. На місцях працюють рятувальники: вони вже загасили вогонь і завершили пошук постраждалих, триває розбір завалів. Детальніше про наслідки російської атаки — в репортажі телеканалу FREEДОМ.
Багатоповерховий будинок на лівому березі Дніпра в Києві отримав істотні пошкодження внаслідок атаки російського безпілотника. За словами рятувальників, які розбирають завали, — збитки серйозні, а саме пошкоджені плити між поверхами. Під’їзд можуть знести.
“З чотирьох квартир вийшла одна, але нічого, всі живі. Один сусід у нас в лікарні, його порізало осколками, але він живий. Саме в його квартиру й влучило. Я навіть не зрозуміла, у чому справа, це не так, що спочатку була тривога та був час спуститися, а таке відчуття, що воно бахнуло й одразу все повалилося”, — розповідає киянка Світлана.
Російський удар по Києву прокоментував міський голова Віталій Кличко.
“Ось такий ранок для багатьох людей. На жаль, є троє загиблих. Сім осіб госпіталізовано. Постраждали також діти. Наймолодшому, кому надали допомогу, — чотири роки. Багато вибитих вікон, розгорнуто штаби. Зараз надається допомога всім постраждалим. Робимо все, щоб максимально швидко усунути наслідки цієї атаки”, — заявив він.
Лише за декілька кілометрів від цього місця удару — ще одне: дрон влучив у дев’ятиповерховий житловий будинок на рівні другого і третього поверхів. В одному з під’їздів обгоріли квартири з першого по дев’ятий поверх. Троє людей загинули. Мешканцям постраждалого району надається гуманітарна та психологічна допомога.
“Ми почули тільки “бабах” — і почало горіти. Чоловік кричить мені: “Давай бігом в коридор”. Дивимося, двері вилетіли. Я вискочила без нічого, навіть без спідньої білизни. Чоловік босий, я боса. Сина швидка відвезла, йому руку зашивають. У чоловіка — опіки. Нас прихистив у машині далекобійник, наш знайомий”, — розповідає киянка Світлана.
На всіх локаціях пожежники загасили загоряння і завершили пошук постраждалих, але завали продовжують розбирати. Роботу рятувальників ускладнює і те, що деякі ресурси досі залучені для ліквідації наслідків вчорашньої російської атаки, кажуть у Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
“Загалом від Державної служби України з надзвичайних ситуацій залучено 57 рятувальників, а також 22 одиниці рятувальної техніки. Також працює і психологічна служба ДСНС. Надають допомогу родичам загиблих, а також людям, які постраждали психологічно внаслідок цієї атаки”, — повідомив речник Головного управління ДСНС у Києві Павло Петров.
Читайте також: Збільшилася кількість загиблих і поранених: у Києві ліквідовують наслідки російської атаки (ФОТО, ВІДЕО)
Нагадаємо, напередодні вранці, 25 жовтня, російська армія обстріляла столицю України ракетами. Пошкодження були зафіксовані на восьми локаціях у трьох районах Києва. Зруйновано склад, пошкоджено будинки та нежитлові споруди, постраждав дитячий садок. Атака забрала життя двох людей, ще 13 — поранені.
Читайте також: Пошкоджено будинки, є влучання в критичну інфраструктуру: РФ атакувала три області України (ФОТО)














