Європарламент засуджує нарощування військ РФ навколо України, – резолюція

Фото: ukrinform.ua

Європарламент ухвалив резолюцію щодо безпекової ситуації на українських кордонах та на тимчасово окупованих Росією територіях. Документ засуджує військове нарощення російських сил навколо України, закликає РФ відвести війська і поважати міжнародне право.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт Європарламенту.

За резолюцію проголосували 548 депутатів.

В документі йдеться про те, що РФ знову збільшує військову присутність на південних та західних кордонах з Україною та в окупованому Криму, сконцентрувавши близько 100 000 військовослужбовців. Це військове нарощування оцінюється як більш масштабне, ніж попереднє, що відбулося навесні поточного року.

Європарламентарі наголошують: це відбувається на шостому році після ухвалення Мінських домовленостей і через сім років після незаконної анексії Криму РФ та початку війни в Україні.

“З 2014 року Російська Федерація використовує підконтрольні сили в так званих Донецькій та Луганській республіках для дестабілізації ситуації на сході України, внаслідок чого вже загинули понад 14 000 людей, близько 2 млн громадян України перетворилися на переміщених осіб”, – йдеться в документі.

Резолюція також містить посилання на вимогу російського президента щодо надання Росії письмових гарантій нерозширення НАТО на схід та згадку про дистанційні переговори між президентами США і РФ, під час яких президент Джо Байден попередив російську сторону про санкції та важкі наслідки для Росії у разі її нової агресії проти України.

Резолюція висловлює підтримку незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, та підтверджує рішучу та сталу позицію ЄС щодо невизнання незаконної анексії Криму та міста Севастополь.

Депутати засудили поточне військове нарощування російських військ на кордонах України, концентрацію близько 100 000 військовослужбовців та зброї, включно з танками та артилерією, з одночасним нарощуванням ворожої риторики з боку РФ.

Європарламент наголошує, що російське військове нарощування також представляє загрозу для загального миру, стабільності та безпеки Європи.

Росію закликали дотримуватися власних міжнародних зобов’язань.

Депутати висловили солідарність з народом України та закликали ЄС поглибити діалог з Україною у сфері безпеки, включаючи надання оборонної зброї для України від дружніх європейських країн, відповідно до статті 51-ої, VII розділу статуту ООН, що дає право на індивідуальну та колективну самооборону. Вони привітали рішення ради ЄС від 2 грудня 2021 року, яким Україні надано пакет допомоги у розмірі 31 млн євро в межах Європейського фонду миру (EPF) для розвитку оборонних спроможностей.

З повним текстом резолюції можна ознайомитись на сайті Європарламенту.

Нагадаємо, МЗС України вітає резолюцію Європарламенту щодо скупчення військ РФ на кордонах нашої держави.

Читайте також: Російська сторона не може вимагати від України жодних гарантій, – Володимир Зеленський

Прямий ефір