Росія намагається отримати максимум, не зазнавши жодних втрат, і продовжує діяти примітивно та передбачувано. Європа має перейти від заяв до конкретних дій — економічного тиску на РФ, зміцнення оборонного співробітництва та пришвидшеного вступу України до ЄС. Про це сьогодні, 10 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
За його словами, Росія діє за звичною схемою — прагне отримати максимум, не ризикуючи нічим.
“Росія хоче, виставляючи максимум на стіл, отримати щось і при цьому не зазнати втрат. Вона завжди цю тактику використовує. Всі логістичні ходи Росії можна прорахувати на десяток кроків уперед”, — зазначив Подоляк.
Він наголосив, що однієї лише риторики з боку європейських партнерів недостатньо, потрібні конкретні дії, перш за все у сфері економічного та військового тиску на РФ.
“Окрім заяв, треба робити конкретику. Конкретика — це різке збільшення економічного тиску на Росію. У Європи є такі інструменти”, — переконаний гість ефіру.
До таких інструментів Подоляк відніс активізацію переговорів із Китаєм, прискорення інвестицій в українське військове виробництво, а також створення ефективної системи стримування російської агресії.
Стратегічним напрямом Європи, за його словами, має бути пришвидшене членство України в ЄС.
“Україна має швидко стати членом Європейського Союзу. Це єдина правильна стратегія”, — акцентував Подоляк.
Також він вважає, що Україні необхідний доступ до європейських технологій і чітке визначення економічних пріоритетів, щоб швидко відновити економіку країни та самостійно фінансувати програми безпеки.
“Економіка має швидко відновлюватися, ставати конкурентною. Це можливо тільки в рамках єдиного економічного європейського простору”, — пояснив гість ефіру.
Читайте також: ЄС йде на екстрені заходи для блокування активів РФ та допомоги Україні — деталі
Нагадаємо, під тиском адміністрації президента США Дональда Трампа Європейський Союз почав активно будувати власну структуру безпеки, розраховану як на роботу в рамках НАТО, так і незалежно від нього.














