ЄС вніс Україну до “зеленого переліку” подорожей

Фото Укрінформ

14 липня Рада ЄС включила Україну до рекомендованого переліку третіх держав, для громадян яких пропонується скасувати тимчасові обмеження на необов’язкові поїздки до Європейського Союзу.

Про це пише UA із посиланням на сайт МЗС.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вітає рішення ЄС про внесення України до “зеленого переліку” подорожей.

“Я вітаю рішення ЄС, яке рекомендує відновити повноцінну дію безвізу з Україною. Воно свідчить, що показники епідемічної ситуації в Україні відповідають вимогам ЄС. Це нові можливості для подорожей українців цього літа та важливий сигнал державам світу, що захворюваність на COVID-19 в Україні значно знизилась і наша держава належним чином реагує на виклики пандемії”, – заявив міністр.

МЗС України нагадує, що включення до “зеленого переліку” не означає автоматичної можливості в’їзду на територію всіх держав-членів ЄС.  Рішення Ради ЄС має рекомендаційний характер для держав-членів, які ухвалюють кінцеве рішення про включення третіх країн у національні “зелені переліки” з огляду на епідемічну ситуацію у своїй країні.

Одразу після ухвалення рішення Ради ЄС Кулеба доручив дипломатам оперативно провести додаткові переговори з уповноваженими органами в державах-членах Євросоюзу щодо включення України в національні “зелені переліки” та оновлення національних вимог щодо перетину кордону українцями.

Читайте також: Небезпека штаму “дельта” – що важливо знати: “5 вопросов на злобу дня” з лікарем Віктором Петровим

Нагадаємо, у ВООЗ заявляють, що ситуація з COVID-19 у світі стабілізувалася.

Прямий ефір