ЄС скасує “червоний” список країн і буде пускати всіх вакцинованих туристів

Фото Укрінформ

Європейська комісія вводить індивідуальний підхід щодо іноземних туристів, які пройшли вакцинацію від коронавірусу. Він повністю залежатиме від статусу мандрівника, а не від країни відправлення.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт Єврокомісії.

Згідно з повідомленням, від 1 березня 2022 року ЄС скасує обмеження на в’їзд для громадян усіх третіх країн. Так званий “зелений” список країн, громадян яких рекомендується вільно пускати на територію Євросоюзу, буде скасовано.

“Ми матимемо нові правила для подорожей в Європейський Союз з третіх країн від 1 березня. Зараз ми маємо одні правила для необхідних поїздок, коли люди за нагальної потреби завжди можуть приїхати в ЄС. Також нині у нас є список країн, з яких дозволені несуттєві поїздки, тобто для подорожей, він налічує 20 країн. Але тепер ми перейдемо від принципу списку країн до індивідуального підходу. Це означає, що ми дозволимо всім вакцинованим людям приїжджати в ЄС“, – заявила єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоганссон на брифінгу у Брюсселі.

Країни, які не входять в ЄС, матимуть час до 1 березня вакцинувати якомога більше своїх громадян.

При цьому вільно подорожувати до ЄС зможуть тільки ті особи, хто отримав вакцину, схвалену Європейським агентством з лікарських засобів. Ті, хто отримав щеплення вакциною, схваленою Всесвітньою організацією охорони здоров’я, повинні будуть пред’являти негативні тести на COVID-19.

Нагадаємо, понад 275 000 українців вакцинувалися від COVID-19 за минулу добу, 24 листопада.

Читайте також: Обов’язкова вакцинація від COVID-19: Кабмін розширив список професій

Прямий ефір