ЄС працює над планом компенсації для Угорщини, якщо Орбан погодиться на заборону нафти з РФ – Politico

Офіційні особи Європейського Союзу розглядають можливість надання Угорщині фінансової компенсації у спробі переконати прем’єр-міністра Віктора Орбана підтримати санкції щодо нафти з країни-агресора РФ. Про це пише Politico із посиланням на трьох представників ЄС.

Єврокомісія сподівається використати платіжні механізми у своїй майбутній енергетичній стратегії під назвою REPowerEU, яку планують оголосити 18 травня. У ній мають бути закладені кошти для країн ЄС, зокрема й Угорщини. Стратегія REPowerEU спрямована на поетапну відмову ЄС від російських викопних типів палива, не чекаючи до 2030 року.

“Що більше ми зможемо допомогти Угорщині з REPowerEU, то швидше вони зможуть відмовитись від російської нафти”, – зазначив високопосадовець ЄС. Інший чиновник назвав час і гроші “сполученими посудинами”.

Шостий пакет санкцій ЄС проти РФ мали прийняти у понеділок, 16 травня. Але тепер незрозуміло, чи вдасться досягти угоди з Угорщиною до зустрічі послів ЄС, яку заплановано на 18 травня, уточнили співрозмовники видання.

Пропозиція про нафтове ембарго Єврокомісія озвучила 4 травня – з цього моменту Орбан блокує їх, посилаючись на те, що припинення імпорту нафти з РФ буде рівнозначним скиданням “ядерної бомби” на економіку його держави.

Потім, 9 травня президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та угорський прем’єр провели переговори, які завершилися безрезультатно, а їхнє спілкування по відеозв’язку 10 травня було скасовано.

Нагадаємо, останній проєкт шостого пакета санкцій ЄС передбачає ембарго на нафту з РФ з винятком для двох країн – Угорщини та Словаччини до кінця 2024 року (на два роки більше, ніж у решті країн ЄС). При цьому Чехія отримає такий дозвіл на термін до кінця червня 2024 року. Керівництво Угорщини заявило, що їй потрібно більше часу, щоб зменшити залежність від російської нафти. У ЄС у відповідь на це запропонували варіант фінансової компенсації, щоби не розтягувати терміни.

Читайте також:

Історик Георгій Касьянов в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA пояснив, чому для внутрішньої пропаганди Росії треба продемонструвати, що вони знищили батальйон “Азов”.

Чехія замінила Росію у Раді ООН з прав людини

Помер перший президент України Леонід Кравчук

Зеленський – парламенту Словаччини: Україні потрібна допомога від вашої країни літаками та гвинтокрилами

Прямий ефір