Поглиблення контактів із Китаєм на різних рівнях може призвести до того, що КНР займе більш проукраїнську позицію. Про це заявив керівник офісу президента Андрій Єрмак в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
Глава ОП зазначив, що у закінченні повномасштабної агресії РФ проти України багато чого залежить і від позиції Китаю, тому що Пекін має серйозний вплив на Москву.
“Як ми бачимо, на сьогоднішній день Китай, як і раніше, займає нейтральну позицію. Ми сподіваємося, що, як мінімум, вона такою і залишатиметься. Однак ми не втрачаємо надії на те, що поглиблення контактів на різних рівнях призведе до того, що Китай займе більш проукраїнську позицію. На наш погляд, вона б відповідала перспективам розвитку наших відносин”, — сказав він.
Єрмак підкреслив, що позиція президента Володимира Зеленського та представників його команди полягає в тому, що Україна зацікавлена у прогнозованих, зрозумілих та взаємовигідних відносинах із КНР.
“Наші двері відчинені. Далі м’яч на боці наших китайських партнерів”, — додав він.
Відповідаючи на запитання, коли очікується призначення посла України в Китаї, керівник ОП зазначив, що нині це питання ретельно опрацьовує Міністерство закордонних справ через крайню необхідність дипломатичного представництва в КНР під час війни в Україні.
“Я знаю, що наше Міністерство закордонних справ дуже серйозно ставиться до позиції майбутнього кандидата. Ця робота не припиняється і є одним із стратегічних та дуже важливих завдань МЗС. Я дуже сподіваюся, що найближчим часом це питання буде закрито, оскільки посол у Китаї, який би гідно представляв інтереси України, особливо у цей період, нам дуже потрібний”, — сказав Єрмак.
Нагадаємо, Росія повідомила США про тимчасове виведення своїх об’єктів з-під інспекційної діяльності за Договором про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь, повідомляють у Міністерстві закордонних справ РФ. При цьому Кремль уже пригрозив Вашингтону вжити заходів у разі спроб відновити інспекційну діяльність. Офіційний представник генсека ООН у відповідь на таке рішення РФ заявив, що Росія та США мають дозволити інспекторам повернутися до роботи у межах дотримання договору.
Хлань — про ситуацію на Херсонщині: “референдуму” не буде, росіяни тікають з області
Дубовик: Нейтралітет південноафриканських країн для України – це вже добре
Читайте також: Що змінить постачання Україні високоточних американських ракет ATACMS