Якщо поїздка Сі до Москви завершиться нічим, то реноме Китаю як миротворця дуже сильно впаде, — думка Пендзина

Олег Пендзин. Фото: facebook.com

Основна тема, яка порушуватиметься на перемовинах лідерів Китаю Сі Цзіньпіна і Росії Володимира Путіна, — тема миру. Нічого іншого з економічного погляду не може бути серйозним аргументом приїзду лідера Китаю (це перший його міжнародний візит після подовження його на третій термін перебування при владі) до РФ. Таку думку сьогодні, 20 березня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Я думаю, що основна тема, яка порушуватиметься, це — завершення війни. І Україна чекає, що Китай зможе використати свій вплив на РФ з точки зору виконання останньої Резолюції Генеральної Асамблеї ООН, яка дуже жорстко засудила російську агресію в Україні. Китай бачить себе великим світовим миротворцем. І якщо ставитися до поїздки лідера Китаю до РФ як до способу пошуку миру, то, я думаю, це не зменшить… проблема полягає в результативності цієї поїздки. Якщо в результаті цієї поїздки світ побачить, що російські війська починають вихід з території України, і починається реальний пошук миру на підставі Статуту ООН, то, я думаю, ніхто не засудить Китай за такі дії і таку поїздку”, — сказав він.

Коментуючи сенс приїзду першої особи КНР до РФ, Пендзин підкреслив, що економічні питання можуть обговорюватися на рівні осіб другого рівня.

“Є речі, які досить добре і, на мій погляд, в інтересах Китаю, розв’язувались протягом цього року. Йдеться і про збільшення постачання російських енергоносіїв до Китаю, збільшення тих сировинних ресурсів, які йшли до Китаю. Сі Цзіньпін же не приїжджав. Тому з моєї точки зору, сенс такої поїздки — Китай у цій ситуації, як я бачу, позиціонує себе як миротворець, який реально може і в змозі вирішити цю війну. Якщо… знову ж таки, ми маємо розуміти, що така поїздка не може завершитися нічим. Тому що, якщо вона завершиться нічим, то реноме Китаю як миротворця дуже здорово впаде. Ця поїздка має завершитися якимось досить серйозним проривом. Тому не просто було анонсовано можливий обмін думками між Сі Цзіньпіном і президентом України Зеленським за результатами його поїздки до РФ”, — висловив думку виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.

Читайте також: У Китаї відчувають, що війна Росії проти України добігає кульмінації і вони повинні включитися у велику дипломатичну гру, — Фесенко

Прямий ефір