Допоки Україна не буде ефективною на полі бою, у неї немає позицій говорити про переговори щодо закінчення війни. Тому головний посил українських дипломатів по всьому світу — зброя, зброя і зброя. Про це в проєкті “Високий кабінет” телеканалу FREEДОМ заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.
“Це війна за нашу Вітчизну, війна за нашу територію, за наших людей. Але при цьому вона має глобальний аспект через те, що Росія — це не просто країна. Це країна, яка претендувала або претендує на глобальний вплив”, — сказала вона.
Джапарова наголосила, що якщо цивілізований світ буде не здатний допомогти Україні настільки, щоб вона перемогла, то тоді це велика загроза і сигнал для інших диктаторських режимів.
“Тому що Путін — це тільки один із проявів диктаторських режимів. Є й інші, які дуже уважно спостерігають за тим, що відбувається, і які точно потім скористаються можливістю досягти своєї мети в інших регіонах. Те, що ми бачимо останнім часом на Близькому Сході, — чергове підтвердження того, що коли є пролом, він швидко може лопнути“, — зазначила вона.
Тому ключове, що українська сторона доносить своїм західним партнерам, — що необхідно консолідувати зусилля.
“Допомога, яка є, її на даний момент недостатньо. Тобто зброя, зброя і зброя — це така міні-формула, якою сьогодні керуються всі посли і дипломати в усіх куточках світу. Це, мені здається, є ключовим на сьогоднішній день”, — продовжила заступниця глави МЗС.
Джапарова зазначила, що мобілізаційний потенціал Росії величезний, Росія завжди матиме більше військових, солдатів. У Росії є свій досить серйозний військово-промисловий комплекс. Вони переформатували свої тактики військової справи. І це є великою небезпекою для України.
“Ми ніколи не зможемо відповісти симетрично. У нас немає такого ресурсу. В таких умовах Україна повинна мати технологічну перевагу. Адже це війна XXI століття. Як сьогодні кажуть, це війна дронів. Без технологічної переваги Україна не зможе бути ефективною на полі бою. А поки вона не буде ефективною на полі бою, у нас немає позицій для того, щоб говорити про переговори або про те, як ми закінчуємо війну”, — акцентувала вона.
Джапарова додала, що сьогодні пропозиції сідати за стіл переговорів із Росією “звучать трохи смішно”.
“Попри те, що саме в нас найсильніше бажання не жити у війні. Українці найбільше страждають від війни, наші люди гинуть, наша інфраструктура страждає. І ось кажуть — сідати і домовлятися. І що? Ми вже пережили “Мінськ”, ми знаємо, що Російська Федерація буде проштовхувати домовленості на їхню користь. І маючи сильну позицію на полі бою, і приймати ці позиції — для нас це все одно, що капітуляція”, — впевнена вона.
Тому, перш ніж говорити про переговори, — потрібно розуміти контекст сьогодення.
“А контекст такий, що якщо ми припинимо воювати, — нас з’їдять, ми помремо”, — резюмувала Джапарова.
Повна версія інтерв’ю: Проєкт “Високий кабінет”: велике інтерв’ю з Еміне Джапаровою
Нагадаємо, в інтерв’ю Еміне Джапарова також розповіла про шляхи повернення Криму під контроль України та про те, що Кримський міст буде ліквідовано, як символ окупації. Вона зазначила, що Росія на Криму відпрацювала колонізаторські практики, які сьогодні застосовує на нових окупованих територіях. Повідомила, що робиться для звільнення політичних в’язнів із Криму. І висловила думку про переговори щодо закінчення війни.
Читайте також: Людина, яка десятки років перебуває при владі, неминуче втрачає межу адекватності, — Джапарова про Путіна