Якщо легітимність Путіна піддадуть сумніву, він ризикує перетворитись на ненависного країні узурпатора — думка

Аббас Галлямов. Фото: facebook.com

Всенародна популярність президента Росії Володимира Путіна — міф, який необхідно зруйнувати. Саме за допомогою виборів можна поставити під сумнів легітимність Путіна, що може спричинити політичну дестабілізацію всередині Росії. Про це сьогодні, 6 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський політолог, політтехнолог Аббас Галлямов.

“Зараз абсолютно реалістично домогтися того, що ці вибори будуть сприйняті людьми як фейк. І це дуже важливо з точки зору якості путінської влади, з точки зору легітимності. Зараз більшість людей вважають, що Путін має право обіймати посаду президента. Вони пам’ятають, що колись самі за нього голосували. Тобто їм не подобається те, що він зараз робить, але саме його право ухвалювати політичні рішення вони не заперечують. А ось після цих виборів є всі шанси, що люди піддадуть сумніву вже саме право Путіна займати це крісло”, — пояснив він.

Політолог упевнений, що втрата легітимності потягне за собою ослаблення режиму і позиції Путіна. 

“Ось ця легітимація, про яку я говорю, дуже сильно послабить позиції Путіна і в очах істеблішменту, і в очах еліт. Істеблішмент, еліти загалом, за винятком якихось невеликих сегментів, незадоволені тим, що робить Путін. І війною незадоволені, і ось цими репресіями, і закручуванням гайок, і санкціями, і деградацією вітчизняної економіки. І тому дуже важливо, щоб усі еліти побачили, що Путін зовсім не популярний”, — сказав він.

Саме руйнування міфу про загальну підтримку Путіна росіянами зможе змінити якість влади диктатора, впевнений Галлямов.

“Досі багато хто живе в рамках міфу, що Путін популярний, що народ за нього. Величезні кошти інвестують у створення і підтримку цього міфу. І цей міф дуже сильно стабілізує ситуацію. А руйнування цього міфу — це дуже серйозний фактор дестабілізації. Якість путінської влади зміниться — з популярного всенародно обраного президента він перетвориться на ненависного країні узурпатора”, — резюмував російський політолог.

Читайте також: “Надєждін кращий за Путіна”: Галлямов про “опозиційного” кандидата в президенти Росії

Прямий ефір