Які країни використовує Росія для обходу санкцій: думка експерта

Олександр Савченко. Фото: wikipedia.org

Доктор економічних наук, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко в ефірі телеканалу FREEДОМ прокоментував факти обходу Росією санкцій, постачання до РФ електроніки, а також візит держсекретаря США Ентоні Блінкена до країн, яким загрожують вторинні санкції.

“Для світу, може, це і не велика проблема, але для нас це справді проблема життя та смерті. За кілька місяців буквально імпорт продуктів електроніки в РФ з багатьох країн, які ми вважали дружніми, серед них Вірменія, Туреччина, найімовірніше, Казахстан, збільшилася в кілька разів. І експорт електроніки зі Сполучених Штатів та Європейського Союзу до цих країн також збільшився. Тобто абсолютно очевидно, що через посередників РФ оминає заборону на постачання продукції подвійного призначення”, — каже Савченко.

Експерт запропонував ініціативи, які зводяться до збільшення термінів постачання підсанкційних товарів для РФ. Спікер зазначив: те, що Росія досить легко обходить санкції Держдепу та ЄС, б’є на їхній імідж.

“Ми дуже вдячні візиту Блінкіна, який практично завітав до цих країн, попередив про відповідальність керівництва цих країн за обхід санкцій. Але я думаю, настав час покарання. Американці можуть карати та, на мою думку, потрібно не лише карати, коли подія сталася, а й апріорі”, — додав гість ефіру.

Савченко вважає, що вторинні санкції мають перевищувати суми прибутку для тих, хто допомагає агресору ввозити товари в обхід заборон.

Він також прокоментував позицію Пекіна, який не поспішає допомагати Москві у цьому питанні.

Читайте також: Туреччина призупинила транзит товарів до Росії — причину назвав директор Центру близькосхідних досліджень

Прямий ефір