Якби їм вдалося за 3 дні взяти Київ, то вони були б уже в Північному Казахстані, — казахський блогер про ставлення до росіян

Арман Шураєв. Фото: vlast.kz

У Казахстані, куди, рятуючись від мобілізації, втекло понад 100 тис. громадян РФ, ставлення до них неоднозначне. З одного боку, ліберальна громадськість республіки вважає, що більше росіян втече до них, то менше воюватиме в Україні. З іншого — є настороженість. Про це у прямому ефірі на телеканалі FREEДОМ розповів казахський продюсер, блогер та сценарист Арман Шураєв.

“У нас є регіони, які громадяни Росії вважають своїми історично, і завжди говорять про те, що після України ми обов’язково прийдемо до вас. І якби насправді їм удалося за 3 дні взяти Київ та за 7 днів усю Україну, то вони, звичайно ж, наступного дня були б уже в Північному Казахстані”, — пояснює Шураєв насторожене ставлення казахів до росіян.

За його словами, за тиждень мобілізації до Казахстану прибуло приблизно 100 тис. росіян, і немає гарантії, що серед них немає агентів російських спецслужб.

“Це можуть бути підготовлені хлопці, які за будь-якою командою можуть опинитися на території будь-якої з військових баз, з військових полігонів, яких дуже багато на території Казахстану. Я маю на увазі російських баз. І виявитися вже такою силою, яка може будь-якої миті наробити справ і в нашій країні”, — ділиться побоюваннями блогер.

Він також зазначає, що серед тих, хто приїхав, є ті, хто вагається з відповідями на питання: “Чий Крим?”.

“Насправді дуже багато серед них людей, які, можливо, побоюються за свої життя. Але водночас вони тихо підтримують сепаратистів що в Україні, що в Казахстані. Тому і Казахстан на сьогодні — це Україна зразка 2013 року. У нас теж дуже багато сепаратистів і у владі, і серед військових, і взагалі серед особливо жителів наших північних і східних регіонів, де переважає слов’янське населення”, — коментує Шураєв.

Блогер каже, що росіяни, які прибувають до країни, не демонструють імперських амбіцій, проте між ними та місцевим населенням вже були сутички на побутовому ґрунті. Насамперед, за словами Шураєва, через любов громадян РФ до вживання спиртних напоїв “на свіжому повітрі”.

Водночас, за його словами, певна частина суспільства, швидше, позитивно налаштована щодо російських ухилянтів

“У нашому ліберальному середовищі дуже багато людей, які вважають, що кожен росіянин, кожен молодий російський хлопець, який втік до Казахстану, — це мінус один потенційний мобілізований, який міг би зі зброєю перебувати на території України”, — зазначив блогер.

Сам Арман Шураєв співчуття до росіян, які шукають притулку на його батьківщині, не відчуває, вважаючи, що “весь народ Росії солідарно відповідає за війну в Україні”.

Читайте також: Близько 10 тис. росіян щодня перетинають КПП “Верхній Ларс” — ризики для Грузії назвав політолог

Прямий ефір