Яка COVID-вакцина може захистити від нових мутацій вірусу, розповіла епідеміологиня

Фото Укрінформ

У світі поширюється новий штам коронавірусу – “дельта плюс”. Перші випадки захворювання на цю мутацію зафіксовано і в Україні. Але це не означає, що вакцини від COVID-19 будуть неефективними.

Якщо вони зроблені по одному антигену, вірус вислизатиме. Але є такі, що створені на основі всіх антигенів. Серед них – вакцина CoronaVac. Про це повідомила епідеміологиня Наталія Виноград, інформує UA.

Вона зазначила, що за період пандемії країни пройшли шлях від вуханьського штаму до нещодавно виявленого “дельта плюс” і вже є з чим порівнювати.

Епідеміологиня нагадала, що вакцини бувають різні за типом виробництва: векторні та мРНК-вакцини.

“Якщо вакцини зроблені за одним антигеном, вірус вислизатиме. А є низка вакцин, які створені на основі всіх антигенів, тобто – повногеномні. Це вакцина CoronaVac. Там є n-антиген, і він унікальний, універсальний. Він захищатиме від багатьох мутацій. Якщо вакцини будуть інактивовані, вони суттєво покращать прогноз для людини, яка потрапляє у критичну ситуацію, коли відбулося інфікування і вона захворіла. Організм буде краще підготований. Вакцинація захистить, допоможе вийти з тяжчої ситуації у легший варіант клінічного перебігу”, – розповіла епідеміологиня.

Наталія Виноград акцентувала, що, незважаючи на появу нових мутацій коронавірусу, вакцинуватися потрібно якнайшвидше, оскільки організму, щоб сформувати імунітет, потрібно щонайменше три тижні. Щоб імунна система перебудувалася і була готова відбивати загрозу, захищати організм.

Повна версія інтерв’ю: Небезпека COVID-штаму “дельта плюс”, та як уберегтися: “5 вопросов” із епідеміологинею Наталією Виноград

Нагадаємо, в МОЗ повідомили, що серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження частіше називають тромбоз.

Читайте також: У київській мечеті “Ар-Рахма” можна зробити щеплення від коронавірусу

Прямий ефір