Як заміна спікера Ради позначиться на розгляді законопроєктів щодо Донбасу, – пояснення Арестовича

Фото з сайта rada.gov.ua

Руслан Стефанчук – це юрист з відомим ім’ям, і його перебування на посаді спікера Верховної Ради має добре позначитися на її діяльності та на якості законів, які ухвалюються. Можливо, це будуть закони, зокрема, пов’язані й з врегулюванням конфлікту на Донбасі.

Про це у програмі “Взгляд с Банковой” заявив речник української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ), представник Офісу президента Олексій Арестович, інформує UA.

Складно сказати, зазначив Арестович, чи можна очікувати швидшого ухвалення законопроєктів, наприклад, про перехідний період в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) та Криму.

“Це питання треба задавати Стефанчуку, представникам більшості або профільному комітету тощо. Ми у Тристоронній контактній групі чим займаємося? Тим, що виробляємо рекомендації з реалізації Нормандських угод. Звичайно, є взаємодія з парламентом. Три підкомітети ТКГ очолюють три очільники комітетів Верховної Ради й таким чином здійснюється смичка ТКГ з парламентом. Зокрема з розробки та ухвалення необхідних законопроєктів з питань політики нормалізації, реінтеграції, деокупації Донбасу”, – повідомив спікер української делегації у ТКГ.

За його словами, значна роль належить також Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

“Тому що законопроєкт про перехідний період – це їхня ініціатива, яка пройшла через Кабмін. Очільник Мінреінтерграції Олексій Резніков курує цей законопроєкт, а він людина, яка завжди виконує те, за що береться”, – сказав Арестович.

Повна версія інтерв’ю: Зміна спікера Ради та санкції проти РФ: “Взгляд с Банковой” з Олексієм Арестовичем

Нагадаємо, Верховна Рада України на засіданні 8 жовтня призначила новим спікером парламенту Руслана Стефанчука.

Читайте також: Відставка Разумкова – розбір: розподіл голосів, можливі порушення та очікування від нового спікера Ради

Прямий ефір