Як українська піхота готується до штурмів — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Скриншот: uatv.ua

Пробити оборону супротивника, вижити під вогнем ворожої артилерії та закріпитися на нових позиціях — такі завдання щодня стоять перед українською піхотою. На фронті вона вступає у ближній бій, а на полігонах навіть досвідчені бійці продовжують отримувати нові знання, повідомляє FREEДОМ.

Штурмові дії — невідіймана частина контратак. Збройні сили України вже давно перейшли від оборони позицій до наступу. Завдання штурмової піхоти зовсім на прості. Саме ці бійці, часто просуваючись замінованими противником шляхами, розбиваючи ворожу оборону, повертають українські землі.

Український боєць із позивним “Тихий” на службі у Збройних силах України трохи більше ніж пів року. За цей час неодноразово брав участь у штурмах російських позицій, зокрема поблизу міста Бахмут Донецької області. “Тихий” каже, що така робота не для слабкодухих і що штурмовиків, як і звичайних людей, не полишає страх.

“Найгарячіший напрямок, ми розуміємо, що це напрямок, на якому найбільша кількість їхньої живої сили. І “вагнерівці”, і кого там тільки немає… По-перше, завжди страшно, я не знаю ще жодної людини, якій не було б страшно. По-друге, ти як командир, коли ведеш людей, відповідаєш і за них, починаєш хвилюватись, боятися. Але налаштовуєш себе: це твоя робота, і ти робиш свою роботу. Ні паніки, ні істерики. Нас навчають, ми все знаємо і робимо те, чого нас навчають”, — каже військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) імені князя Костянтина Острозького із позивним “Тихий”.

Попри те, що більшість військових уже брали участь в активних бойових діях та штурмових операціях зі звільнення українських територій, увесь вільний час вони проводять на полігоні, відточуючи майстерність.

Штурмові операції можуть тривати кілька днів. Під прикриттям артилерії солдати пробираються до окопів російських окупантів, закидають гранатами, вступають у ближній бій і проривають оборону загарбників. Боєць 30-й ОМБр із позивним “Шустрий” згадує, як під час одного зі штурмів російська артилерія вела вогонь по своїх же, не даючи можливості їм залишити позиції.

“Прямо по них. Другого дня зайшли в той ліс штурмувати, і їх багато валялося. Вони своїх більше перебили”, — розповідає військовослужбовець 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького із позивним “Шустрий”.

Піхотинці — з тих бійців, які найчастіше потрапляють під ворожі обстріли, тому на полігоні їх навчають і наданню першої медичної допомоги.

“90% “трьохсотих” (поранених, — ред.) і люди, які помирають від поранень, — це критичні кровотечі. На це варто звертати увагу. Артеріальні кровотечі називають критичними. Якщо турнікет накладений ослаблено, не повністю, не затягнутий, то кров з артерії може вийти за дві хвилини, і людина може померти”, — пояснює військовий медик 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького Сергій.

Бійці 30-ї окремої механізованої бригади вже зараз готові повернутися на фронт та вибивати противника. За даними Міністерства оборони України на трьох напрямках у Донецькій області ЗСУ мають нові успіхи в просуванні.

Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, армія РФ протягом суботи, 17 червня, зосереджувала основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Там сталося 26 бойових зіткнень.

Прямий ефір