Як цьогоріч навчатимуться в школах у випадку карантину: пояснення МОН

Фото ІА "Вчасно"

Під час карантину працюватимуть тільки ті школи, де вакциновано не менше 80% персоналу.

Про це повідомляє UA з посиланням на Факти.

Керівник головного управління шкільної та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко розповів, як навчатимуться українські школярі на початку нового навчального року і як зміниться режим роботи шкіл при карантині.

Чиновник пояснив, що від 1 вересня, поки Україна перебуває в зеленій зоні, усі школи відновлюють очне навчання. Паралельно продовжуватимуть вакцинацію педагогічних колективів шкіл.

Вимоги щодо обов’язкової вакцинації учнів немає, але всі першокласники обов’язково повинні принести медичну довідку. Ця вимога визначена законодавством під час вступу до школи.

Кононенко наголосив, що якщо карантин посилять, то відповідною постановою уряду визначено, як школи працюватимуть. У цій постанові передбачені три варіанти розвитку подій.

Перший варіант – країна перебуває в зеленій зоні. Діти ходять до школи і вчаться. Вчителі працюють очно.

Другий варіант – країна переходить в жовту або помаранчеву зони. Тоді працюють тільки ті школи, де вакциновано понад 80% персоналу, інакше – дистанційне навчання.

Третій – червона зона, тоді учням заборонено відвідувати навчальні заклади, крім дитсадків і початкової школи.

Освітянин запевнив, що за дотриманням цієї норми стежитиме директор. Самого керівника контролюватимуть органи місцевого самоврядування – сільські, селищні і міські ради.

Що ж до засобів захисту, то учні початкової школи навчаються без масок. Старші школярі повинні надягати маски, але тільки на перервах. На уроках вони можуть перебувати теж без масок.

Про те, чи мають право батьки заходити в школу, – це вирішує навчальний заклад в кожному окремому випадку.

Нагадаємо, до 2024 року всіх учителів планують забезпечити персональними ноутбуками.

Прямий ефір