Як раптова смерть очільника МЗС Білорусі пов’язана із можливим усуненням Лукашенка — думка Піонтковського (ВІДЕО)

Володимир Путін та Олександр Лукашенко. Фото: pravda.com

З’явилася інформація від американських аналітиків та розвідників про те, що Кремль затвердив фізичне усунення самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка. Пізніше стало відомо про раптову смерть білоруського голови Міністерства закордонних справ (МЗС) Макея. Саме на тлі інформації про усунення Лукашенка передчасна загибель Макея виглядає дуже підозріло. Про це сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог, журналіст (Вашингтон, США) Андрій Піонтковський.

“Історична паралель: у далекому 1948 році Сталін наводив лад в іншій своїй васальній державі Словаччині, першим поворотом було вбивство прозахідного міністра закордонних справ Масарика, — його викинули з вікна МЗС”, — сказав він.

Піонтковський вважає, що білоруського міністра отруїли, й за цим безпосередньо стоїть Кремль, адже він завжди звинувачував Макея за багатовекторність Лукашенка.

“Та рішучість, на яку вони пішли, організувавши цю акцію, дає підстави вважати, що за даними американських спецслужб є якісь серйозні докази. У Путіна всі ці 20 років було роздратування Лукашенком. Адже він відчайдушно чинив опір поглинанню білоруської держави, позбавленню її останніх атрибутів незалежності. Лукашенко був готовий служити Путіну вірно, але не хотів перетворюватися на мінського секретаря. Тому мотив злочину є, ліквідація міністра закордонних справ — це дуже підозріла ознака”, — наголосив Андрій Піонтковський.

Читайте також: На ракети вистачає, а на пенсії — ні: Путін витратив 1/4 частину річного бюджету Росії на війну проти України (ВІДЕО)

Нагадаємо, державне інформаційне агентство Білорусі 26 листопада повідомило про смерть міністра закордонних справ Білорусі Володимира Макея.

Прямий ефір